Laureaci konkursu „My na Pomorzu” w Błękitnej Szkole we Władysławowie.

W ubiegłym tygodniu (16-19 czerwca 2015) Błękitna Szkoła we Władysławowie gościła niecodzienną grupę - klasę II a z Gimnazjum w Wandowie, laureatów konkursu Wojewody Pomorskiego „My na Pomorzu - gmina ludzi z pasją”. Turnus ekologiczny był nagrodą-niespodzianką  ufundowaną  przez współorganizatora konkursu - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Finał akcji ekologicznej pt. „Pszczółki , skorki i biedronki…zbudujemy dla was domki!”

Z dniem 8 czerwca  Błękitna Szkoła we Władysławowie zakończyła dwumiesięczną akcję ekologiczną, która przebiegała pod hasłem Pszczółki , skorki i biedronki…zbudujemy dla was domki !”. W ramach akcji odbyły się warsztaty entomologiczne oraz konkurs przyrodniczy na najciekawszy domek dla owadów.

Błękitna Szkoła-Akcja edukacyjna „Poznajemy Naszą Zatokę 2015”

Zatoka Pucka jest ekosystemem unikalnym o największej bioróżnorodności na całym polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Dlatego też została objęta ochroną prawną krajową, jak i międzynarodową (Nadmorski Park Krajobrazowy, HELCOM, Natura 2000). Płytkie wody zatoki i mały wpływ wód otwartego morza, stanowią doskonałe warunki dla rozwoju życia na dnie i w toni wodnej.  Dzięki małemu zasoleniu mogą tu żyć również  gatunki słodkowodne. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z wyjątkowych walorów przyrodniczych akwenu nad którym żyjemy.  Dlatego od paru lat Błękitna Szkoła przy NPK organizuje akcję edukacyjną „Poznajemy Naszą Zatokę”.  W ubiegłym tygodniu (25-29 maja)  młodzież z powiatu puckiego,  ponownie miała okazję wziąć udział w rejsie kutrem badawczym aby bliżej przyjrzeć się Zatoce, która przecież nie jest tylko miejscem rekreacji w czasie wakacji.

„Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.

W ubiegłym tygodniu Błękitna Szkoła przy NPK we Władysławowie zakończyła wiosenną edycję akcji edukacyjnej Które ptaki to dziuplaki?, polegającą na wieszaniu budek lęgowych dla ptaków. W akcji wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych Władysławowa i Jastrzębiej Góry. W ramach akcji zaproszono uczniów na krótką prelekcję, podczas której szczególną uwagę zwrócono na potrzebę ochrony ptaków oraz stworzeniu korzystnych warunków do ich rozwoju.