• Ferie Przyrodnicze z Błękitną Szkołą
  Ferie Przyrodnicze z Błękitną Szkołą
  separator

  Zimowy szlak badacza...

 • Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
  Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
 • Szkoła Podstawowa w Męcikale
  Szkoła Podstawowa w Męcikale
 • "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  separator
 • Poznajemy Naszą Zatokę 2016
  Poznajemy Naszą Zatokę 2016
 • Przyjazny Ogród
  Przyjazny Ogród
  separator
 • Gimnazjum w Wandowie
  Gimnazjum w Wandowie
 • Entomologiczny konkurs plastyczny.
  Entomologiczny konkurs plastyczny.
  separator

  Entomologiczny konkurs plastyczny    

 • Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
  Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
  separator
  Jesienne sadzenie roślin cebulowych.         
 • Akcja-domki dla owadów
  Akcja-domki dla owadów
  separator

  "Pszczółki, skorki i biedronki... zbudujemy dla was domki !

 • Gimnazjum w Wandowie
  Gimnazjum w Wandowie

Laureaci konkursu „My na Pomorzu” w Błękitnej Szkole we Władysławowie.

W ubiegłym tygodniu (16-19 czerwca 2015) Błękitna Szkoła we Władysławowie gościła niecodzienną grupę - klasę II a z Gimnazjum w Wandowie, laureatów konkursu Wojewody Pomorskiego „My na Pomorzu - gmina ludzi z pasją”. Turnus ekologiczny był nagrodą-niespodzianką  ufundowaną  przez współorganizatora konkursu - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku.  

Finał akcji ekologicznej pt. „Pszczółki , skorki i biedronki…zbudujemy dla was domki!”

Z dniem 8 czerwca  Błękitna Szkoła we Władysławowie zakończyła dwumiesięczną akcję ekologiczną, która przebiegała pod hasłem Pszczółki , skorki i biedronki…zbudujemy dla was domki !”. W ramach akcji odbyły się warsztaty entomologiczne oraz konkurs przyrodniczy na najciekawszy domek dla owadów.  

Błękitna Szkoła-Akcja edukacyjna „Poznajemy Naszą Zatokę 2015”

Zatoka Pucka jest ekosystemem unikalnym o największej bioróżnorodności na całym polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Dlatego też została objęta ochroną prawną krajową, jak i międzynarodową (Nadmorski Park Krajobrazowy, HELCOM, Natura 2000). Płytkie wody zatoki i mały wpływ wód otwartego morza, stanowią doskonałe warunki dla rozwoju życia na dnie i w toni wodnej.  Dzięki małemu zasoleniu mogą tu żyć również  gatunki słodkowodne. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z wyjątkowych walorów przyrodniczych akwenu nad którym żyjemy.  Dlatego od paru lat Błękitna Szkoła przy NPK organizuje akcję edukacyjną „Poznajemy Naszą Zatokę”.  W ubiegłym tygodniu (25-29 maja)  młodzież z powiatu puckiego,  ponownie miała okazję wziąć udział w rejsie kutrem badawczym aby bliżej przyjrzeć się Zatoce, która przecież nie jest tylko miejscem rekreacji w czasie wakacji.

„Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.

W ubiegłym tygodniu Błękitna Szkoła przy NPK we Władysławowie zakończyła wiosenną edycję akcji edukacyjnej Które ptaki to dziuplaki?, polegającą na wieszaniu budek lęgowych dla ptaków. W akcji wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych Władysławowa i Jastrzębiej Góry. W ramach akcji zaproszono uczniów na krótką prelekcję, podczas której szczególną uwagę zwrócono na potrzebę ochrony ptaków oraz stworzeniu korzystnych warunków do ich rozwoju.