• Ferie Przyrodnicze z Błękitną Szkołą
  Ferie Przyrodnicze z Błękitną Szkołą
  separator

  Zimowy szlak badacza...

 • Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
  Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
 • Szkoła Podstawowa w Męcikale
  Szkoła Podstawowa w Męcikale
 • "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  separator
 • Poznajemy Naszą Zatokę 2016
  Poznajemy Naszą Zatokę 2016
 • Przyjazny Ogród
  Przyjazny Ogród
  separator
 • Gimnazjum w Wandowie
  Gimnazjum w Wandowie
 • Entomologiczny konkurs plastyczny.
  Entomologiczny konkurs plastyczny.
  separator

  Entomologiczny konkurs plastyczny    

 • Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
  Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
  separator
  Jesienne sadzenie roślin cebulowych.         
 • Akcja-domki dla owadów
  Akcja-domki dla owadów
  separator

  "Pszczółki, skorki i biedronki... zbudujemy dla was domki !

 • Gimnazjum w Wandowie
  Gimnazjum w Wandowie

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III wieku we Władysławowie

 „Walory przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego” to tytuł prelekcji, która została przedstawiona na wtorkowym spotkaniu (27 styczeń) ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku we Władysławowie. Zainteresowanych tematyką  przyrodniczą nie brakowało, czego dowodem byli licznie zebrani słuchacze. Uczestnikom spotkania przybliżono zagadnienia

Akcja Karmnik w Błękitnej Szkole - wyniki IV odłowu

  Dzisiaj o godzinie 13.00 zakończyliśmy czwarty odłów ptaków w ramach realizowanej Akcji Karmnik. Tym razem do siatek wleciało troszkę mniej osobników, pomimo tego po raz pierwszy od początku prowadzenia akcji udało się schwytać dwie czubatki. Drugą jeszcze większą dla nas niespodzianką była bogatka zaobrączkowana na Litwie  

Akcja Karmnik w Błękitnej Szkole- odłów III


   Wczoraj (29 grudnia) w Błękitnej Szkole przy NPK we Władysławowie po raz trzeci rozstawiono sieci ornitologiczne i odławiano ptaki w ramach przeprowadzanej Akcji Karmnik, czyli zimowego obrączkowania ptaków przy karmnikach. Pracownicy Błękitnej Szkoły i Nadmorskiego Parku Krajobrazowego realizują tę akcję w partnerstwie z Fundacją Akcja Bałtycka.

Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

W piątek 12 grudnia w Błękitnej Szkole we Władysławowie odbył się kolejny etap XIV edycji konkursu wiedzy przyrodniczej „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs został ogłoszony w październiku wśród gimnazjów powiatu puckiego. Do udziału zgłosiły się szkoły: z Pucka, Helu, Władysławowa, Krokowej, Darżlubia, Mrzezina i Żelistrzewa. Jak co roku na drodze eliminacji szkolnych wyłonione zostały czteroosobowe drużyny.
 

Zimowe obrączkowanie ptaków w Błękitnej Szkole przy NPK we Władysławowie.

Błękitna Szkoła i Nadmorski Park Krajobrazowy we Władysławowie w partnerstwie z Fundacją Akcja Bałtycka przyłączyła się do ogólnopolskiego programu badawczego pn.: Akcja Karmnik. Akcja polega na regularnym obrączkowaniu ptaków (co dwa tygodnie) przy karmnikach w okresie dokarmiania czyli od grudnia do lutego. Dzięki temu możliwe jest poznanie składu gatunkowego ptaków odwiedzających nasze karmniki, a także zbadanie ich kondycji oraz zebranie cennych pomiarów biometrycznych.
 

Błękitna Szkoła - "POZNAJEMY NASZĄ ZATOKĘ."

W dniach 10 -11 września miała miejsce druga część przyrodniczej akcji edukacyjnej: „POZNAJEMY NASZĄ ZATOKĘ”, skierowanej do gimnazjalistów z powiatu puckiego. Celem przeprowadzanej przez Błękitną Szkołę rokrocznie akcji, jest popularyzacja walorów przyrodniczych Zatoki Puckiej oraz zapoznanie uczestników ze specyfiką naszego wyjątkowego i cennego akwenu. Zdobywcami szerokiej wiedzy na temat Zatoki Puckiej byli gimnazjaliści z Pucka, Helu, Jastarni i Starzyna.  

Praktyki terenowe studentów UG w Błękitnej Szkole

W dniach 26-29 sierpnia oraz 2-5 września Błękitna Szkoła we Władysławowie po raz kolejny gościła studentów II roku geografii z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego realizowali praktyki terenowe z przedmiotu geomorfologia.
Głównym celem zajęć było zaprezentowanie procesów geomorfologicznych, które w różnych okresach kształtowały rzeźbę obszaru dzisiejszego Pobrzeża.  

Dzieci z Ukrainy w Błękitnej Szkole we Władysławowie


W dniach od 11 do 22  sierpnia w Błękitnej Szkole miał miejsce obóz ekologiczny zorganizowany dla dzieci z Ukrainy, których rodziny ucierpiały z powodu działań wojennych w ostatnim czasie. W czasie trwania obozu dzieci uczestniczyły wielu zajęciach i wycieczkach terenowych zorganizowanych prze Błękitną Szkołę, dzięki którym miały okazję zapoznać się z walorami przyrodniczymi i kulturowymi Nadmorskiego Parku Krajobrazowego  

Kolonie Ekologiczne w Błękitnej Szkole we Władysławowie

Na przełomie lipca i sierpnia jak co roku w Błękitnej Szkole odbyły się kolonie ekologiczne dla dzieci z placówki opiekuńczo wychowawczej w Kartuzach. Kolonie trwały od  28 lipca do 8 sierpnia. W tym okresie dzieci miały okazję nie tylko odpocząć nad Bałtykiem ale skorzystać z wielu innych atrakcji w tym edukacyjnych i nie tylko…  

Nadmorski Piknik z Parkiem-część II

„Nadmorski piknik – spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub”, pod tym hasłem w czwartek, 7 sierpnia z inicjatywy Błękitnej Szkoły i Nadmorskiego Parku Krajobrazowego odbyły się po raz drugi w te wakacje, bezpłatne warsztaty przyrodnicze.
Odwiedzający nas goście mieli okazję bezpośrednio porozmawiać z ornitologiem, entomologiem, hydrobiologiem oraz specjalistami od ochrony środowiska.  

Nadmorski Piknik z Parkiem-część I

Wczoraj 31 lipca turyści i mieszkańcy Władysławowa mieli okazję do spędzenia wolnego popołudnia w bardzo ciekawy i miły sposób.  Błękitna Szkoła i Nadmorski Park Krajobrazowy jak co roku w wakacje  zorganizowały Nadmorski piknik z Parkiem czyli spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji które, jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.