Zwierzęta w mieście

Błękitna.... „Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją”

„Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją” to ogólnopolska akcja organizowana przez Polskie Towarzystwo Dysleksji. Ma ona na celu zwiększenie szans edukacyjnych i życiowych uczniów z dysleksją lub trudnościami w nauce czytania i pisania. W ramach akcji Błękitna Szkoła we Władysławowie  zaprosiła uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim na 5-dniowy, wiosenny turnus ekologiczny. Na czas pobytu zorganizowano uczniom zajęcia o różnorodnej tematyce,  wymagające różnych form aktywności i kreatywności oraz sprzyjające integracji.  W terenie młodzież szukała tropów zwierząt, obserwowała ptaki i poznawała wiele ciekawostek przyrodniczych. Przyjrzała się z bliska nadmorskiej wydmie i wybrzeżu klifowemu, szukała na plaży ciekawych minerałów, skał i skamieniałości, poznała tajemnice bursztynu oraz wiosenne uroki rezerwatu Dolina Chłapowska. Natomiast na zajęciach stacjonarnych uczestnicy mieli okazję osobiście sprawdzić co kryją w sobie sowie wypluwki oraz wykazać się zdolnościami manualnymi i wyobraźnią żeby wykonać eko-robota i eko-papier. W środę Błękitna Szkoła zorganizowała wycieczkę autokarową do Stacji Morskiej UG w Helu. Tam młodzież poznała gatunki bałtyckich fok i mniej pupularnego morświna bałtyckiego. Dokonując obserwacji pod mikroskopem przekonała się ile stworzeń mieści się w łyżce wody pobranej z Zatoki Puckiej.
Mamy nadzieję, że pobyt w Błękitnej Szkole pozwolił uczniom odkryć swoje mocne strony i pomoże im w lepszym radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami.
Organizacja pobytu młodzieży z dysleksą została sfinansowana ze środków WFOŚiGW w Gdańsku.

Władysławowo 05.05.2017