W pierwszym tygodniu ferii Błękitną Szkołę przy NPK we Władysławowie odwiedziły pełne werwy i pomysłów dzieci, dla których zorganizowano niecodzienne zajęcia. Grupa najmłodszych wzięła udział w grach i zabawach leśnych, w czasie których angażując wszystkie zmysły musiała wykonać zadania przyrodnicze aby poznać to co dzikie i nieznane. Nieco starsi spotkali się z chiropterologiem od którego usłyszeli wiele ciekawostek o nietoperzach: co lubią jeść, jakie mają zwyczaje, dlaczego śpią do góry nogami i co to jest echolokacja. Był też czas na kreatywne działania. Własny „ogród” w słoiku? Jak najbardziej jest możliwy. Uczestnicy feryjnych zajęć  z zaangażowaniem tworzyli swoją własną „biosferę” w szkle. Ponadto mieli okazję wykonać naturalne ziołowe mydełka i inne pomysłowe wyroby.
W warsztatach wzięli udział uczniowie z okolicznych szkół (Leśniewa, Pucka i Władysławowa) oraz grupa zuchów z ZHP Chorągiew Gdańska-Hufiec Tczew.

Ferie z Błękitną Szkołą „Kreatywnie i z pomysłem” zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Gdańsku.

Władysławowo, 05.02.2018