Światowy Dzień Ziemi już za nami. W minionym tygodniu, 19 i 20 kwietnia Błękitna Szkoła we Władysławowie obchodziła to ważne ekologiczne święto z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Leśniewie, Jastrzębiej Górze i we Władysławowie. Dzień Ziemi to nie tylko dobra okazja do posprzątania okolicy i przypominania o problemie jakimi są odpady, ale także okazja do bliższego przyjrzenia się najbliższej przyrodzie, poznania jej i fascynowania się nią na okrągło. Obchody Dnia Ziemi dają również sposobność do odkrywania na nowo jak ważna jest dla nas przyroda i jaki wpływ na nią każdy z nas ma na co dzień.
W ramach świętowania Błękitna Szkoła zorganizowała warsztaty ekologiczne, podczas których wyszła z uczniami w teren na przyrodnicze poszukiwania. Starsi uczestnicy zajęć wypatrywali owadów, obserwowali ptaki oraz szuwarowe i wodne zwierzaki. Nie wszystkie gatunki udaje się zaobserwować, toteż dzieci uczyły się rozpoznawania głosów ptaków i płazów. Młodsi uczniowie poznawali ciekawy świat przyrody biorąc udział w grach i zabawach pod hasłem: „natura integruje”. Ponadto dzieci z Jastrzębiej Góry wzięły udział w warsztatach z wysiewu roślin w własnoręcznie ozdabianych doniczkach. Teraz przed nimi doglądanie i podlewanie roślin, a gdy ładnie wyrosną będzie można je podziwiać a także skosztować.

Dziękujemy uczestnikom za udział i do zobaczenia za rok.

Warsztaty zrealizowane w ramach obchodów Dnia Ziemi zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Władysławowo, 25.04.2018