• Nadmorski Piknik z Parkiem
  Nadmorski Piknik z Parkiem
 • Poznajemy Naszą Zatokę
  Poznajemy Naszą Zatokę
 • Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
  Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
 • Szkoła Podstawowa w Męcikale
  Szkoła Podstawowa w Męcikale
 • "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  separator
 • Ferie Przyrodnicze z Błękitną Szkołą
  Ferie Przyrodnicze z Błękitną Szkołą
  separator

  Zimowy szlak badacza...

 • Przyjazny Ogród
  Przyjazny Ogród
  separator
 • Gimnazjum w Wandowie
  Gimnazjum w Wandowie
 • Entomologiczny konkurs plastyczny.
  Entomologiczny konkurs plastyczny.
  separator

  Entomologiczny konkurs plastyczny    

 • Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
  Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
  separator
  Jesienne sadzenie roślin cebulowych.         
 • Akcja-domki dla owadów
  Akcja-domki dla owadów
  separator

  "Pszczółki, skorki i biedronki... zbudujemy dla was domki !

 • Gimnazjum w Wandowie
  Gimnazjum w Wandowie

Błękitna Szkoła

WŁADYSŁAWOWO
Facebook Błękitna Szkoła

Odwiedź nas na Facebooku

Recal

Polecamy!

Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
Karaluchy pod poduchy

Zajęcia dla najmłodszych

Pomorscy

"Pomorscy czują klimat!"

Balticarium
Tradycyjne ogrody
zamień nawłocie...
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych
WFOSiGW

Laureaci konkursu „My na Pomorzu” w Błękitnej Szkole we Władysławowie.

W ubiegłym tygodniu (16-19 czerwca 2015) Błękitna Szkoła we Władysławowie gościła niecodzienną grupę - klasę II a z Gimnazjum w Wandowie, laureatów konkursu Wojewody Pomorskiego „My na Pomorzu - gmina ludzi z pasją”. Turnus ekologiczny był nagrodą-niespodzianką  ufundowaną  przez współorganizatora konkursu - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku.  

Finał akcji ekologicznej pt. „Pszczółki , skorki i biedronki…zbudujemy dla was domki!”

Z dniem 8 czerwca  Błękitna Szkoła we Władysławowie zakończyła dwumiesięczną akcję ekologiczną, która przebiegała pod hasłem Pszczółki , skorki i biedronki…zbudujemy dla was domki !”. W ramach akcji odbyły się warsztaty entomologiczne oraz konkurs przyrodniczy na najciekawszy domek dla owadów.  

Błękitna Szkoła-Akcja edukacyjna „Poznajemy Naszą Zatokę 2015”

Zatoka Pucka jest ekosystemem unikalnym o największej bioróżnorodności na całym polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Dlatego też została objęta ochroną prawną krajową, jak i międzynarodową (Nadmorski Park Krajobrazowy, HELCOM, Natura 2000). Płytkie wody zatoki i mały wpływ wód otwartego morza, stanowią doskonałe warunki dla rozwoju życia na dnie i w toni wodnej.  Dzięki małemu zasoleniu mogą tu żyć również  gatunki słodkowodne. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z wyjątkowych walorów przyrodniczych akwenu nad którym żyjemy.  Dlatego od paru lat Błękitna Szkoła przy NPK organizuje akcję edukacyjną „Poznajemy Naszą Zatokę”.  W ubiegłym tygodniu (25-29 maja)  młodzież z powiatu puckiego,  ponownie miała okazję wziąć udział w rejsie kutrem badawczym aby bliżej przyjrzeć się Zatoce, która przecież nie jest tylko miejscem rekreacji w czasie wakacji.