Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: bsk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58-674-16-31

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Błękitnej Szkoły. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Rodzinne Warsztaty grafika
2023-04-12

Rodzinne Warsztaty

Zapraszamy na majowe warsztaty poświęcone inwazyjnym gatunkom roślin, które spotykamy w naszych ogrodach. Przy okazji można wykonać własny ogród w słoiku.

"Nasz sąsiad-bocian biały" akcja edukacyjna i konkurs plastyczny grafika
2023-04-05

"Nasz sąsiad-bocian biały" akcja edukacyjna i konkurs plastyczny

Błękitna Szkoła serdecznie zaprasza uczniów klas I-V szkół podstawowych z powiatu puckiego do udziału

Wiosenne Warsztaty Rodzinne w Błękitnej Szkole grafika
2023-03-28

Wiosenne Warsztaty Rodzinne w Błękitnej Szkole

W minioną sobotę, 25 marca w Błękitnej Szkole znowu spotkaliśmy się w rodzinnym gronie, na kolejnych przyrodniczych warsztatach.

Akcja Karmnik 2022/2023 - podsumowanie sezonu grafika
2023-03-24

Akcja Karmnik 2022/2023 - podsumowanie sezonu

Z końcem lutego, podobnie jak w całej Polsce, zakończyła się Akcja Karmnik przy siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i Błękitnej Szkoły.

Konkurs na ulotkę "Poznaj przyrodę Zatoki Puckiej" grafika
2023-03-22

Konkurs na ulotkę "Poznaj przyrodę Zatoki Puckiej"

Interesujesz się przyrodą? Zrób ulotkę o walorach przyrodniczych Zatoki Puckiej i wybierz się w rejs po tym akwenie!

Wiosenne Warsztaty Rodzinne grafika
2023-03-13

Wiosenne Warsztaty Rodzinne

Błękitna Szkoła we Władysławowie przy NPK serdecznie zaprasza na warsztaty, podczas których będziemy wykonywać wianki wielkanocne.

Noc Sów w Błękitnej Szkole - relacja z rodzinnych warsztatów grafika
2023-03-13

Noc Sów w Błękitnej Szkole - relacja z rodzinnych warsztatów

Piątkowy wieczór, 10 marca w Błękitnej Szkole upłynął pod znakiem sów. Na naszym kolejnym rodzinnym spotkaniu

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – wyniki etapu parkowego grafika
2023-02-27

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – wyniki etapu parkowego

23 lutego w siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego odbył się etap parkowy konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Noc Sów 2023 w Błękitnaj Szkole grafika
2023-02-15

Noc Sów 2023 w Błękitnaj Szkole

Serdecznie zapraszamy
Spotkajmy się w Błękitnej Szkole we Władysławowie i wspólnie poznajmy tajemnice nocnych łowców!
Edukacyjne turnusy w "Błękitnej Szkole" w 2023 grafika
2023-02-10

Edukacyjne turnusy w "Błękitnej Szkole" w 2023

Uwaga !!!
Ruszył nabór na edukacyjne turnusy w Błękitnej Szkole we Władysławowie na rok 2023
„Z Przyrodą za Pan Brat” czyli jak na feriach w tym roku z Błękitną Szkołą i Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym było. grafika
2023-02-06

W tym roku na feryjne zajęcia przyrodnicze przyjechały do nas dzieci z Pucka, Leśniewa, Domatowa, Domatówka, Wielkiej Piaśnicy, Jastarni, Juraty i Kuźnicy. A co ciekawego robiły?

"Miłość w świecie roślin", czyli jakie związki mamy w przyrodzie? grafika
2023-02-01

"Miłość w świecie roślin", czyli jakie związki mamy w przyrodzie?

Już niedługo Walentynki, warto przygotować jakiś oryginalny prezent. A może inspiracją będą dzieła, które powstały na naszych warsztatach?

Rodzinne Warsztaty grafika
2023-01-17

Rodzinne Warsztaty

Walentynki już niedługo… Z tej okazji zapraszamy Was na rodzinne warsztaty „Miłość w świecie roślin”

Ferie z Błękitną Szkołą i Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym grafika
2023-01-03

Ferie z Błękitną Szkołą i Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym

Zapraszamy do Błękitnej Szkoły i Nadmorskiego Parku Krajobrazowego!
Proponujemy grupom zorganizowanym nieodpłatne warsztaty w ramach corocznego cyklu „Ferie z Przyrodą za Pan Brat”.
2022-12-23

"Jeż... pożyteczny zwierz"

Jesień w Błękitnej Szkole minęła pod hasłem „Jeż… pożyteczny zwierz”, akcji ekologicznej, do której zaprosiliśmy dzieci i młodzież z powiatu puckiego.

17 grudnia 2022 roku odeszła Katarzyna Woźniak grafika
2022-12-19

17 grudnia 2022 roku odeszła Katarzyna Woźniak

Z głębokim żalem informujemy o śmierci naszej koleżanki, przyjaciółki i przyrodniczki Kasi Woźniak.

2022-12-16

"Jeż... pożyteczny zwierz"

Prezentujemy zwycięskie plakaty edukacyjne zachęcające do pomocy jeżom oraz działań z zakresu czynnej  ochrony tych zwierząt.

2022-12-16

"Jeż... pożyteczny zwierz"

Jak wygląda jeż wschodni, a jak zachodni? Czy już wszystko wiemy na temat jeży? Dzieci z klas pierwszych i drugich oraz trzecich i czwartych  szkół podstawowych powiatu puckiego zgłębiło ten temat i wykonało wspaniałe modele jeża.