Akcja Karmnik 2019/2020 zakończona

Data: 02-03-2020
Za nami ostatnie zimowe obrączkowanie ptaków w ramach Akcji Karmnik, które zostało zorganizowane przez Błękitną Szkołę i Nadmorski Park Krajobrazowy, pod kierunkiem Rubecula. W tym sezonie zaobrączkowano łącznie 152 ptaki z ośmiu gatunków. Największym odnotowanym osobnikiem  była sójka, a najliczniej złapała się bogatka (94 osobników)
Obrączkowaniu miały okazję przyglądać się dzieci z Władysławowa i Gdańska. Mamy nadzieję, że uczniowie wynieśli dużo wiedzy ze spotkań z naszymi skrzydlatymi przyjaciółmi.
Więcej informacji o Akcji Karmnik znajduje się na stronie http://akcjakarmnik.blogspot.com

Akcja została przeprowadzona dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

(foto.: PB, MM, archiwum BS)

Władysławowo, 02.03.2020

Najliczniej odwiedzały nas bogatki