przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Kolonie Ekologiczne dzieci i młodzieży z Kartuz

Dwa tygodnie to pewnie za mało… żeby odpocząć się i dowiedzieć się wszystkiego o nadmorskiej przyrodzie. Ale i tak dużo się wydarzyło podczas kolonii ekologicznych, na które zaprosiliśmy dzieci i młodzież z Kartuz.
Co mogą na ten temat opowiedzieć oni sami? …

…”Widzieliśmy przyrodę z bliska, wiemy już co można przeczytać w pamiętniku botanika, trenowaliśmy z dobrym skutkiem czytanie mapy i każdy z nas trafił bezbłędnie do celu. W parku miejskim spotkaliśmy opiekunów drzew, którzy nam zdradzili historię niejednego drzewa. Wiemy kto mieszka w nadmorskich klifach, jak powstał bursztyn i znaleźliśmy rady na odpady. Zaciekawiły nas babki Bałtyku i wiemy jak nazywają się znalezione nad jego brzegiem „skarby”. Pozbieraliśmy te najciekawsze i każdy z nas zrobił sobie na pamiątkę mini Bałtyk w słoiku.  Było też dużo przygód i zabaw plażowych …”

Podczas pobytu w Błękitnej Szkole koloniści wzięli udział w różnorodnych zajęciach ekologicznych oraz pieszych wycieczkach, w czasie których mieli okazję zobaczyć miejsca cenne przyrodniczo, między innymi rezerwaty: „Słone Łąki” i „Dolinę Chłapowską”. Jeden dzień był przeznaczony na wyjazd do Stacji Morskiej UG w Helu, gdzie uczestnicy usłyszeli wszystko co najważniejsze o faunie Bałtyku i podglądali podwodny bałtycki świat.
Jeszcze przed wyjazdem, za sprawą naszych wesołych gości Błękitna Szkoła przeżyła nalot pszczół. Z okazji zbliżającego się Wielkiego Dnia Pszczół eko-koloniści wzięli udział w konkursie plastycznym przedstawiającym tego niezwykłego owada. Prace można polubić na profilu Facebook – Błękitna Szkoła.
W miniony piątek pożegnaliśmy uroczą ekipę z Kartuz. Pogoda dopisała i humory też.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

Kolonie ekologiczne w Błękitnej Szkole przy NPK zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu przez WFOŚiGW w Gdańsku.

(tekst: LB, zdjęcia: LB, opiekunowie grupy)
Władysławowo, 10.08.2020

Copyright © , Merkleina 1, 84-120 Władysławowo