Lato z Błękitną Szkołą 2022 - podsumowanie

Data: 30-08-2022

„Już wiem, co to za kropki na liściach paprotki…”

Niejednego odkrycia przyrodniczego dokonali  koloniści i półkoloniści spędzający wakacje w naszym regionie, a to za sprawą udziału w letnich zajęciach Błękitnej Szkoły we Władysławowie „Przyroda to przygoda”. Uczestnicy tej przygody poznali bliżej nadmorską przyrodę i nie tylko. Czekało na nich wiele atrakcji do wyboru. Na przykład obserwacje pod mikroskopem, przyrodnicze koło fortuny, botaniczny quiz lub malowanie toreb płóciennych w roślinne wzory. Na zajęciach z ornitologiem było wiele faktów z życia ptaków oraz nauka obserwacji i rozpoznawania gatunków ptaków po głosie. Była też okazja by dowiedzieć się prawie wszystkiego o zwierzętach morskich, zwłaszcza tych bałtyckich oraz poznać tajemnicę dlaczego zwierzęta morskie nie mogą się utopić.

Do wakacyjnych warsztatów przyrodniczych przyłączył się chętnie Klub Seniora z Władysławowa, który uczestniczył w zajęciach botanicznych.

Lato z Błękitną Szkołą minęło bardzo szybko. Cieszymy się, że tak wielu z Was zgłębiło tajemnice nadmorskiej przyrody. Bo wakacje nad morzem to nie tylko woda, plaża i… gofry. Warto też poznać wiele ekscytujących ciekawostek z życia roślin i zwierząt tego regionu.

Letnie warsztaty zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu przez WFOŚiGW w Gdańsku.

(tekst: LB, foto: PB, opiekunowie)
Władysławowo, 31.08.2022
"Bałtyk - nasz Dom"
Które ptaki wyjadają nasiona z szyszki?
Poszukiwanie przyrodniczych skarbów
Łowimy i poznajemy ryby Bałtyku
Paprotka z zarodnikami widziana  pod mikroskopem
Świat mikro w skali makro, to jest to!
Dlaczego zwierzęta morskie nie mogą się utopić?
Malowanie toreb płóciennych
 w botaniczne wzory
Co w chaszczach "piszczy", czyli letnie wędrówki przyrodnicze
Przyrodnicze koło fortuny, sprawdźmy co pamiętamy z zajęć? :)
Kto się zmierzy z gatunkami drzew? - quiz
Które ptaki to dziuplaki? Czyli kto gdzie lubi zamieszkać?
Co to za liść?
Zróbmy powtórkę z rozpoznawania drzew.
Klub Seniora na zajęciach "Z pamiętnika botanika"