przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


"Wow! Ale odkryłem...!" czyli ferie przyrodnicze z Błękitną Szkołą

Jeju, ale odkryłem….! Wow zobacz jak to pióro ładnie wygląda…! Ty nigdy nie uwierzysz co ja tu mam pod mikroskopem…! Widzę, widzę… ale wielka ta mewa…! To ptaki aż tak daleko wędrują…!?

  Ferie już za nami. Dzieci które spędziły je w Błękitnej Szkole i Nadmorskim Parku Krajobrazowym przeżyły ekscytujące chwile z nauką, chwile pełne odkryć przyrodniczych i dobrej zabawy. Młodymi odkrywcami byli uczniowie z okolicznych świetlic: Karwi, Pucka, Rumii, Leśniewa, Mostów i Jastrzębiej Góry. Wszyscy gotowi by sprawdzić: co słychać zimą nad morzem, który ptak do nas przyleciał a który odleciał, jak wygląda „świat mikro w skali makro” czyli co widać pod mikroskopem. Każdy uczestnik mógł kreatywnie wykorzystać dary natury tworząc „mikroświat zamknięty w szkle” czyli własny ekosystem w słoiku oraz niepowtarzalne świeczki żelowe. Powstały też naturalne mydełka zapachowe oraz kolorowe torby płócienne na zakupy. Co odważniejsi sprawdzili swoją wiedzę przyrodniczą na wesoło czyli przy zabawie w koło fortuny. Na zakończenie można było miło spędzić czas przy ognisku. Pogoda dopisała a humoru i kreatywnych pomysłów nikomu nie brakowało.

"Ferie z Błękitną Szkołą" zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
 (tekst: LB, foto: PB,LB)

Władysławowo, 24.01.2020r.


Copyright © , Merkleina 1, 84-120 Władysławowo