przejdź do wersji normalnej (graficznej) | Błękitna Szkoła

Wspomnienia z wakacji z Błękitną Szkołą we Władysławowie

W minione wakacje wiele dzieci i młodzieży czas spędziło razem z nami, a tym samym był to czas z przyrodą Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Jak co roku w sierpniu Błękitna Szkoła realizowała kolonie ekologiczne. Był to czas, w którym zdobywanie wiedzy połączono z rekreacją, zabawą i wypoczynkiem nad morzem. Przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia gościli u nas podopieczni z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Kartuzach. Po nich Błękitną Szkołę odwiedziła grupa dzieci i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej „Oaza” w Tczewie. Na samą końcówkę wakacji przyjechała do nas młodzież ze Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej w Leśniewie.

Wszystkich uczestników półkolonii w naszej okolicy zaprosiliśmy do wspólnego odkrywania Nadmorskiej przyrody i poznawania zasad „ekologicznego spędzania wakacji” nad morzem. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Klubu Piłkarskiego KP Jantarek, uczestnicy półkolonii ze Szkoły Podstawowej w Mostach i Dębogórzu, dzieci ze Szkoły Podstawowej Małe Morze w Pucku oraz koloniści z Jastrzębiej Góry.

Dziękujemy za wspólne Nadmorskie wakacje… Oto fotorelacja:

Kolonie ekologiczne i wakacyjne warsztaty zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu przez WFOŚiGW w Gdańsku.

(tekst: LB)

Władysławowo,10.09.2021