Błękitna Szkoła przy Nadmorskim Parku Krajobrazowym we Władysławowie

zaprasza na ekologiczną przygodę z morzem i kulturą Kaszub.

Działalność "Błękitnej Szkoły" przy NPK jest finansowana ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Istniejemy od września 2000 roku. Prowadzimy szeroko pojętą edukację ekologiczną w oparciu o przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Poprzez warsztaty i zajęcia ekologiczne chcemy pogłębiać wiedzę przyrodniczą uczniów, zwłaszcza wiedzę na temat ochrony środowiska. Cel ten realizujemy wykorzystując naturalne walory środowiska przyrodniczego NPK oraz przykłady lokalnych problemów i zagrożeń ekologicznych. Szczególną rangę nadajemy problemowi zanieczyszczenia i ochrony wód Bałtyku i Zatoki Puckiej.

Oferta Błękitnej Szkoły jest skierowana do dzieci, młodzieży i nauczycieli ze szkół, przedszkoli i świetlic środowiskowych itp. z  województwa pomorskiego.

Szkoła mieści się w siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oddalonej ok. 400 m od morza.

Prowadzimy działalność całoroczną.

Zapraszamy na turnus lub zajęcia jednodniowe.