Akcja edukacyjna "Które ptaki to dziuplaki"?-ZAPRASZAMY

Data: 14-03-2014

„Które ptaki to dziuplaki?”

ZAPRASZAMY

Błękitna Szkoła przy NPK we Władysławowie serdecznie zaprasza dzieci ze Szkół Podstawowych powiatu puckiego do wzięcia udziału w akcji edukacyjnej „Które ptaki to dziuplaki?„

W pierwszej części zajęć, dzieci biorą udział w prelekcji w czasie której zaproszony przez nas ornitolog, przybliża wiele zagadnień związanych z ptakami, obserwacją ornitologiczną, zapoznaje z licznymi zagrożeniami, oraz z prawidłowymi sposobami pomocy ptakom. Jednym z podstawowych ptasich "problemów" jest deficyt starych dziuplastych drzew, które są naturalnym schronieniem i miejscem wylęgu piskląt wielu gatunków ptaków. To zjawisko powoduje, że ptaki wymagają pomocy również poprzez wieszanie sztucznych dziupli czyli budek lęgowych. Uczestnicy zapoznają się z gatunkami ptaków dziuplastych i zasadami dostosowania odpowiedniej budki lęgowej dla każdego gatunku.

W drugiej części zajęć uczniowie otrzymują lornetki zabierają przygotowane budki lęgowe i wyruszają w teren. Tam uczą się zasad obserwacji ornitologicznej, poznają również sposoby prawidłowego dokarmiania a zwieńczeniem zajęć jest uczestnictwo w zawieszaniu budek lęgowych na drzewach.

Dzieci będą mogły przez cały rok podchodzić do zawieszonych budek i obserwować zadomowione „dziuplaki i może usłyszeć ich małe pisklaki…”.

Dzisiaj (14 marca) miały miejsce pierwsze zajęcia w których uczestniczyli czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Władysławowie. Pierwsze budki powieszono na terenie siedziby Błękitnej Szkoły i Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Kolejne budki lęgowe będą zawieszane na terenie parku miejskiego we Władysławowie oraz w pasie nadmorskiego lasu.

Zapraszamy do udziału w naszej akcji !!!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Błękitną Szkołą.

Bartosz Płóciennik: 500 181 660

Akcja edukacyjna "Które ptaki to dziuplaki"?-ZAPRASZAMY grafika
Wieszanie budek lęgowych grafika