BIG JUMP - do Bałtyku

Data: 14-07-2014

W niedzielę 13 lipca o godz.: 15.00 Błękitna Szkoła we Władysławowie wraz ze studentami z Politechniki Gdańskiej - członkami Koła Naukowego Chemików PG, wzięła udział w ogólnoeuropejskiej akcji BIG JUMP 2014 i "wskoczyła" do Bałtyku.

Celem BIG JUMP - akcji przeprowadzanej już od kilku lat, jest manifestacja swojego poparcia dla czystych wód w morzach, rzekach i jeziorach, potrzebnych ludziom, przyrodzie i zwierzętom.
Szczegółowe informacje o akcji BIG JUMP znajdują się na stronie Klubu Gaja.

Studenci, członkowie Koła Naukowego Chemików PG przebywają w Błękitnej Szkole na letnim obozie naukowym w czasie, którego wykonują szereg badań dotyczących m.in. czystości wód cieków wodnych uchodzących do Zatoki Puckiej i Morza Bałtyckiego. Projekt badawczy jest  kontynuacją prowadzonego od 2006 roku monitoringu jakości wód  na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Badania wykonywane przez studentów stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o środowisku przyrodniczym.

BIG JUMP - do Bałtyku grafika