Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Błękitna Szkoła przy NPK we Władysławowie

 

 • Dbamy o różnorodność biologiczną...
  Dbamy o różnorodność biologiczną...
 • Konkurs fotograficzny "Zwiastuny wiosny w Nadmorskim Parku Krajobrazowym"
  Konkurs fotograficzny "Zwiastuny wiosny w Nadmorskim Parku Krajobrazowym"
 • Konkurs plastyczny
  Konkurs plastyczny
  separator

   "Pająki, sowy, nietoperze...od dziś legendom nie wierzę"

 • Konkurs plastyczny
  Konkurs plastyczny
  separator

   "Pająki, sowy, nietoperze...od dziś legendom nie wierzę"

 • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  separator

  ZDJĘCIE LIPCA - Katarzyna Foigt

 • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  separator

  ZDJĘCIE SIERPNIA - Dorota Pisarska

 • Nadmorski Piknik z Parkiem
  Nadmorski Piknik z Parkiem
 • Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
  Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
 • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
  Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
  separator

  ZDJĘCIE LIPCA

 • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
  Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
  separator

  ZDJĘCIE SIERPNIA

 • Poznajemy Naszą Zatokę
  Poznajemy Naszą Zatokę
 • Szkoła Podstawowa w Męcikale
  Szkoła Podstawowa w Męcikale
 • "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  separator
 • Przyjazny Ogród
  Przyjazny Ogród
  separator
 • Gimnazjum w Wandowie
  Gimnazjum w Wandowie
 • Entomologiczny konkurs plastyczny.
  Entomologiczny konkurs plastyczny.
  separator

  Entomologiczny konkurs plastyczny    

 • Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
  Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
  separator
  Jesienne sadzenie roślin cebulowych.         
 • Akcja-domki dla owadów
  Akcja-domki dla owadów
  separator

  "Pszczółki, skorki i biedronki... zbudujemy dla was domki !

 • Gimnazjum w Wandowie
  Gimnazjum w Wandowie
WŁADYSŁAWOWO
Poznajemy drzewa i krzewy
Facebook Błękitna Szkoła

Odwiedź nas na Facebooku

Parki Krajobrazowe Polski-konkurs

KONKURS INTERNETOWY

Konkurs rysowanki
Wyniki konkursu
ZPK-poznaj i chroń

WYDAWNICTWO ZABORSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Warsztaty dla przedszkolaków
NOWE WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Warsztaty dla przedszkolaków
Warsztaty dla przedszkolaków
Pomagamy Pszczołom-KPK

POMAGAMY PSZCZOŁOM

Folder-Wdzydzki PK
Pomorscy

"Pomorscy czują klimat!"

Tradycyjne ogrody
zamień nawłocie...
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych
WFOSiGW
  W środę Błękitna Szkoła przy Nadmorskim Parku Krajobrazowym świętowała Dzień Ziemi ze Szkołą Podstawową w Mieroszynie. Grupy od najmłodszych do najstarszych wyruszyły na spacer z przyrodnikami-edukatorami po okolicy aby przyjrzeć się przyrodzie bardziej wnikliwym niż na co dzień okiem. Wzięli lornetki, siatki entomologiczne, lupy,  ciekawskie głowy i ruszyły w teren... A w terenie czekało wiele niespodzianek, ale żeby je dostrzec trzeba się nauczyć obserwacji. Należy nie tylko zabrać odpowiedni sprzęt i ubiór ale wyostrzyć wszystkie zmysły. Inaczej nie uświadczysz ani śpiewu słowika, ani widoku rudzika, nie poznasz zwyczajów bociana i co porabia kret z rana. „Oooo  widzę sarenki!” krzyknął Adam i wszyscy chwycili za lornetki. Po niebie kilka razy przeleciały żurawie, kosy chodziły po trawie, było słychać śpiew skowronka i świergotki na łąkach. Był też myszołów, krogulec i sroka oraz pojedyncze płazy.
Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak wiele przyroda nam oferuje, wystarczy się do niej zbliżyć, poznać i się przekonać. Warto ją obserwować również po to by wiedzieć jak jej pomóc. Zastanowić się np.: dlaczego tyle martwych ropuch można znaleźć drodze. Dzieci nie tylko słuchały i obserwowały, ale miały również zadania do wykonania. Między innymi zbudowały szałas z patyków i liści. A że pogoda była bardzo wietrzna można było się przekonać jak skutecznym jest schronieniem.
A co było słychać u przedszkolaków? Z siatkami i lupami szukali w trawie najmniejszych zwierzaków. A tam słodyszek rzepakowy, wstężyk gajowy, żuk wiosenny i pszczółka miodna. Szukali też co kryje się w ziemi. Dżdżownic tym razem nie było za to… jakieś tunele. Pani biolog wytłumaczyła, że to korytarze nornic. Na zakończenie maluchy żegnały się ze zwierzakami słodkimi buziakami. 
 
Dzień Ziemi został zorganizowany dzięki dofinansowaniu przez WFOSiGW 
 
Władysławowo, 26.04.2019