Dzień Kaszubski w Łebczu

Data: 17-03-2016

Wczoraj Błękitna Szkoła przy NPK przyłączyła się do obchodów Dnia Kaszubskiego w Szkole Podstawowej w Łebczu. Z tej okazji dla uczniów klas IV-VI Błękitna Szkoła przygotowała warsztaty pt. „Elementy przyrodnicze w hafcie kaszubskim”. Celem zajęć było przekazanie wiedzy o tradycji kaszubskiego haftu, którego wiodącymi elementami są rośliny. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się m.in. z charakterystyką i znaczeniem kwiatów wykorzystywanych we wzornictwie naszego regionu. Na zakończenie uczniowie zrobili kolorowe pisanki, które zostały ozdobione wzorami zaczerpniętymi z kaszubskiej sztuki ludowej.

W ramach obchodów Dnia Kaszubskiego Szkoła Podstawowa w Łebczu przygotowała liczne atrakcje m.in. dzieci wzięły udział w  konkursie recytatorskim,  wykonywały kaszubskie przysmaki w postaci faworków. Zwieńczeniem uroczystości były pokazy kaszubskich tańców ludowych.

Władysławowo, 17.03.2016

Grafika 1: Dzień Kaszubski w Łebczu