Dzień Krajobrazu - "Tropem otwartego krajobrazu klifowego"

Dnia 20 października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Z tej okazji Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitna Szkoła we Władysławowie zapraszają na wycieczkę "Tropem otwartego krajobrazu klifowego", która odbędzie się 23 października 2021r.

Rozpoczęcie: Rozewie - latarnia morska, godz. 10:00
Zakończenie: Jastrzębia Góra, ok. godz. 13:00
Długość trasy: ok. 2 km
Czas przejścia: ok. 3 godz.
Spacer rozpocznie się w przy latarni morskiej w Rozewiu. Następnie zejście w dół klifu do morza i przejście plażą do Jastrzębiej Góry. W trakcie spaceru zostanie omówiona geneza i sposób powstania wybrzeża klifowego, zagrożenia ze strony działalności człowieka oraz zagadnienia związane z oddziaływaniem morza na brzeg i inne aspekty przyrody nieożywionej Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Prowadzący: Artur Sikorski, Bartosz Płóciennik

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Ilość uczestników spaceru jest ograniczona, o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 października 2021r. drogą elektroniczną na adres bsk@pomorskieparki.pl, lub telefonicznie:
58 674 16 31.

Regulamin udziału w wycieczce "Tropem Otwartego Krajobrazu Klifowego"