Dzień Ziemi z Błękitną Szkołą

Data: 25-04-2017

Propagowanie idei ochrony przyrody oraz postaw proekologicznych to główny cel obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.  Wychodząc naprzeciw powyższemu postulatowi Błękitna Szkoła we Władysławowie każdej wiosny włącza się w organizację tego wydarzenia. W tym roku w szkołach podstawowych w Strzelnie, Leśniewie i Pucku przygotowaliśmy warsztaty przyrodnicze. Podczas zajęć uczniowie poznawali przede wszystkim florę i faunę oraz walory krajobrazowe najbliższej okolicy. Przekonali się, że pomimo niesprzyjającej pogody wiosna zagościła już na dobre. Zaobserwowali m.in. kwitnące zawilce gajowe, podbiały pospolite oraz usłyszeli odgłosy skowronków, pierwiosnków czy rudzików. Ponadto dla chętnych uczniów z Leśniewa zorganizowano konkurs wiedzy ekologicznej. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i obowiązujących form ochrony przyrody.

Organizacja warsztatów oraz nagrody w konkursie zostały sfinansowane ze środków WFOŚiGW w Gdańsku.

Władysławowo 25.04.2017

Gdzie się schował?
"Obcowanie z przyrodą"
Oznaczanie roślin
Poszukiwania entomologiczne
Nic nie przeoczymy
Sami robimy recykling papieru.
Pokazał "rogi" ale nie dla ślimaka pierogi.
W poszukiwaniu ptaków
Warsztaty ornitologiczne