Dzień Ziemi z Błękitną Szkołą

Data: 22-04-2016
W dniach od 20 do 22 kwietnia Błękitna Szkoła we Władysławowie odwiedziła szkoły podstawowe w Leśniewie, Strzelnie i Jastrzębiej Górze, gdzie zorganizowała różnorodne warsztaty obejmujące wiele zagadnień  przyrodniczych i ekologicznych.
Na zajęciach z przyrodnikami z Błękitnej Szkoły uczniowie poznali wiele ciekawostek takich jak: co to jest bioróżnorodność, jak rozpoznawać ptaki, co kryje tajemniczy świat owadów i jakie znamy rośliny użytkowe. Dowiedzieli się wiele o nadmorskiej przyrodzie i tajemnicach Bałtyku oraz jak przygotować się do wędrówki przyrodniczej z kompasem i lornetką. Najmłodsi uczestnicy wzięli udział w warsztatach botanicznych oraz z papieru czerpanego.
Ponadto w Szkole Podstawowej w Leśniewie Błękitna Szkoła przeprowadziła turniej przyrodniczy w formie koła fortuny. Uczniowie drużynowo odpowiadali na pytania dotyczące ochrony przyrody oraz Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Warsztaty zostały dofinansowane przez WFOŚiGW w Gdańsku.

Grafika 1: Dzień Ziemi z Błękitną Szkołą
Dla uczniów z Leśniewa przeprowadzono trniej przyrodniczy.
Dla laureatów turnieju przygotowano upominki.
Przyrodnicze koło fortuny cieszyło sie dużym powodzeniem
Przed wędrowką ornitologiczną
Warsztaty "Pomocna przyroda"
Co kryje tajemniczy świat owadów?
Grafika 8: Dzień Ziemi z Błękitną Szkołą
Grafika 9: Dzień Ziemi z Błękitną Szkołą
Młodzi ogrodnicy ozdabiają doniczki
Dla dzieci ze Strzelna zorganizowano m.in. warsztaty "Przyjazny ogród"