Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Błękitna Szkoła przy NPK we Władysławowie

 

  • Dbamy o różnorodność biologiczną...
    Dbamy o różnorodność biologiczną...
  • Konkurs fotograficzny "Zwiastuny wiosny w Nadmorskim Parku Krajobrazowym"
    Konkurs fotograficzny "Zwiastuny wiosny w Nadmorskim Parku Krajobrazowym"
  • Konkurs plastyczny
    Konkurs plastyczny
    separator

     "Pająki, sowy, nietoperze...od dziś legendom nie wierzę"

  • Konkurs plastyczny
    Konkurs plastyczny
    separator

     "Pająki, sowy, nietoperze...od dziś legendom nie wierzę"

  • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
    Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
    separator

    ZDJĘCIE LIPCA - Katarzyna Foigt

  • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
    Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
    separator

    ZDJĘCIE SIERPNIA - Dorota Pisarska

  • Nadmorski Piknik z Parkiem
    Nadmorski Piknik z Parkiem
  • Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
    Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
  • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
    Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
    separator

    ZDJĘCIE LIPCA

  • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
    Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
    separator

    ZDJĘCIE SIERPNIA

  • Poznajemy Naszą  Zatokę
    Poznajemy Naszą Zatokę
  • Szkoła Podstawowa w Męcikale
    Szkoła Podstawowa w Męcikale
  • "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
    "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
    separator
  • Przyjazny Ogród
    Przyjazny Ogród
    separator
  • Gimnazjum w Wandowie
    Gimnazjum w Wandowie
  • Entomologiczny konkurs plastyczny.
    Entomologiczny konkurs plastyczny.
    separator

    Entomologiczny konkurs plastyczny    

  • Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
    Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
    separator
    Jesienne sadzenie roślin cebulowych.         
  • Akcja-domki dla owadów
    Akcja-domki dla owadów
    separator

    "Pszczółki, skorki i biedronki... zbudujemy dla was domki !

  • Gimnazjum w Wandowie
    Gimnazjum w Wandowie
WŁADYSŁAWOWO
Poznajemy drzewa i krzewy
Facebook Błękitna Szkoła

Odwiedź nas na Facebooku

Parki Krajobrazowe Polski-konkurs

KONKURS INTERNETOWY

Konkurs rysowanki
Wyniki konkursu
ZPK-poznaj i chroń

WYDAWNICTWO ZABORSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Warsztaty dla przedszkolaków
NOWE WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Warsztaty dla przedszkolaków
Warsztaty dla przedszkolaków
Pomagamy Pszczołom-KPK

POMAGAMY PSZCZOŁOM

Folder-Wdzydzki PK
Pomorscy

"Pomorscy czują klimat!"

Tradycyjne ogrody
zamień nawłocie...
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych
WFOSiGW

Wczoraj, 30 listopada w siedzibie Błękitnej Szkoły we Władysławowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom entomologicznego konkursu plastycznego pt. Pszczółka, skorek czy biedronka…Kto zamieszkał w naszych domkach?”. Konkurs jest kontynuacją wiosennej akcji ekologicznej i ma na celu uświadomienie roli owadów w przyrodzie oraz zwrócenie uwagi ma problem masowego ich wymierania oraz sposobów  ochrony (np. poprzez wykonanie odpowiedniego schronienia dla owadów).

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, przystąpiło do niego ponad 400 uczniów z 18 szkół podstawowych powiatu puckiego. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za olbrzymi wkład pracy oraz zaangażowanie w przygotowanie obrazków. Jednocześnie gratulujemy talentu oraz pomysłowości w doborze materiałów i technik wykonania.

Na zakończenie uroczystości, pan Bronisław Brzeski, pszczelarz z Władysławowa opowiedział o swojej pracy, zwyczajach i ciekawostkach z życia pszczół oraz pokazał wiele interesujących akcesoriów związanych z produkcją miodu, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci laureatom konkursu.

Laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Klasy: 0 – I
1. Błażej Rathenow                 SP w Mrzezinie
2. Konrad Kubawski                SP w Starzynie
3. Wiktor Foltyński                  SP nr 2 we Władysławowie
W. Paula Katolik                      SP nr 2 we Władysławowie
W. Jowanka Roszmann            SP nr 2 we Władysławowie
W. Maria Renusz                     SP w Mieroszynie
 
Klasy: II – III
1. Jan Junga                           SP w Mrzezinie
2. Lena Budda                        SP nr 2 we Władysławowie
3. Mikołaj Walkusz                   SP w Starzynie
W. Karolina Nadolska              SP nr 2 we Władysławowie
W. Hubert Ortrombke              SP w Łebczu
W. Anastazja Maliszkiewicz      SP nr 2 we Władysławowie
W. Agata Bisewska                  SP w Chłapowie
W. Nikodem Borchmann          SP nr 2 we Władysławowie
W. Kordian Labudda               SP w Starzynie
 
Klasy IV-VI
1. Agata Domaszk                  SP w Chłapowie
2 .Hubert Mucha                    SP nr we Władysławowie
3. Julia Dopke                        SP w Darżlubiu
W. Julia Łazaj                         SP w Chłapowie
W. Szymon Wittstock              SP w Chłapowie
W. Kamil Roeske                    SP w Lubocinie
W. Jakub Angel                      SP w Lubocinie