Ferie, ferie i po feriach

Data: 13-02-2024

Czas ferii zleciał nam może szybko, ale ciekawie i kreatywnie. W tym roku "Ferie z Błękitną Szkołą" spędziły dzieci z Pucka, Leśniewa, Rumii, Gdyni, Karwii i Krokowej.
Dobrej zabawie sprzyja nauka, dlatego uczestnicy  zajęć poszerzając wiedzę na temat drzew, ptaków, Bałtyku czy pszczół dobrze się bawili tworząc sobie pamiątki z zajęć. Powstały świeczki żelowe i woskowe, kartki walentynkowe oraz niepowtarzalne płócienne torby na zakupy z motywami drzew liściastych. Jedna z feryjnych grup miała okazję podglądać Akcję Karmnik i porozmawiać z ornitologiem - obrączkarzem. Cykl feryjnych zajęć zakończyliśmy 10 lutego warsztatami rodzinnymi „Miłość w świecie ptaków”, podczas których opowiedzieliśmy o miłosnych obyczajach ptaków, rodzajach gniazd oraz o dymorfizmie płciowym, czyli jak odróżnić samca od samicy. Na zakończenie rodziny montowały budki lęgowe, które można było wziąć ze sobą do przydomowego ogródka, tworząc tym samym miejsca lęgowe dla sikor.

(tekst: LB, PB, foto: PB, LB i uczetnicy)

"Ferie z Błękitną Szkołą" zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu WFOŚ i GW w Gdańsku.

Zajęcia z "Akcją Karmnik" - spotkanie z obrączkarzem
Warsztaty o pszczołach
Warsztaty o pszczołach - wykonanie świeczki woskowej
Wybrzeże Bałtyku - zajęcia na plaży