Ferie z Błękitną Szkołą

Data: 19-01-2021
„Hu hu ha, hu hu ha, w końcu nadeszła zima… ale dla nas nie jest ona taka zła.
Z Błękitną Szkołą my się zimy nie boimy, bo nawet igloo zbudować  potrafimy… „

Drugi tydzień ferii minął nam na przyrodniczych wyprawach w ramach półkolonii oraz na rodzinnych warsztatach surwiwalowych. Mieliśmy szczęście bo w końcu spadł długo wyczekiwany śnieg. Jak wtedy sobie radzić? Na przykład  można zbudować igloo. Uczestnicy naturalnie je przetestowali i stwierdzili, że jest w nim o wiele cieplej.  Innym sposobem ogrzania się jest ognisko. Niestety na wszystkich czekało nie lada zadanie, bo ognisko należało wzniecić samodzielnie krzesiwem. Uczniowie z Pucka zamiast siedzieć w domu, mieli lepszy pomysł bo wybrali się na tropienie nadmorskiej przyrody. Lornetki w rękę i czas dowiedzieć się jakie ptaki można spotkać w naszej okolicy zimą. Zaobserwowano mewy, bogatki, grzywacze… Przy okazji dzieci  rozpoznawały okoliczne drzewa iglaste i inne rośliny zimozielone.

Władysławowo, 19.01.2021

Na tropie przyrody
Jakie ptaki możemy spotkać w naszej okolicy?
A może obrać kierunk morze?
W końcu spadł śnieg i można było ulepić bałwana
i zbudować igloo
Teraz jest o wiele cieplej hu hu ha ha ha :)
Wzniecanie ognia krzesiwem - to nie lada zadanie