Finał konkursu plastycznego „Pająki, sowy, nietoperze… od dziś legendom nie wierzę”

Data: 29-11-2019
   W ubiegłą środę w Błękitnej Szkole we Władysławowie mieliśmy uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w przyrodniczym konkursie plastycznym „Pająki, sowy, nietoperze… od dziś legendom nie wierzę”. Konkurs był skierowany do uczniów klas I-VI ze szkół podstawowych powiatu puckiego i został zorganizowany w ramach akcji edukacyjnej pod tym samych hasłem. Celem zarówno konkursu jak i całej akcji było zwrócenie uwagi na wybrane gatunki zwierząt, które często są owiane tajemnicą, przed którymi czasami odczuwamy nieuzasadniony lęk albo darzymy je niechęcią. Zazwyczaj są to zwierzęta mniej znane i prowadzące nocny tryb życia.
W warsztatach o pająkach, sowach, nietoperzach.., które przeprowadzdiliśmy w październiku, wzięło udział ponad tysiąc uczniów z różnych szkół. Natomiast do konkursu plastycznego przystąpiło ponad 300 dzieci, które nadesłały prace z 20 szkół naszego powiatu. Pomysłowość i zaangażowanie uczestników przerosły nasze oczekiwania. Jury konkursowe wyłoniło trzy najlepsze prace oraz wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej, dodatkowo przyznano wyróżnienia Facebook. Łącznie nagrodzono 22 laureatów. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane dzieła i życzymy rozwijania pasji przyrodniczych.

Specjalnym gościem na uroczystości wręczenia nagród była pani Katarzyna Kopiec-Sekieta, która dla laureatów przeprowadziła warsztaty plastyczne.

Akcja edukacyjna oraz konkurs plastyczny zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Gdańsku.

Prace nagrodzone w konkursie

Kategoria klasy I-II ZOBACZ...

Kategoria klasy III-IV ZOBACZ...

Kategoria klasy V-VI ZOBACZ...

(tekst:LB, foto: JK,LB, SPKrokowa)

Władysławowo, 29.11.2019

Grafika 1: Finał konkursu plastycznego „Pająki, sowy, nietoperze… od dziś legendom nie wierzę”
Grafika 2: Finał konkursu plastycznego „Pająki, sowy, nietoperze… od dziś legendom nie wierzę”
Grafika 3: Finał konkursu plastycznego „Pająki, sowy, nietoperze… od dziś legendom nie wierzę”
Grafika 4: Finał konkursu plastycznego „Pająki, sowy, nietoperze… od dziś legendom nie wierzę”
Grafika 5: Finał konkursu plastycznego „Pająki, sowy, nietoperze… od dziś legendom nie wierzę”
Grafika 6: Finał konkursu plastycznego „Pająki, sowy, nietoperze… od dziś legendom nie wierzę”
Grafika 7: Finał konkursu plastycznego „Pająki, sowy, nietoperze… od dziś legendom nie wierzę”
Grafika 8: Finał konkursu plastycznego „Pająki, sowy, nietoperze… od dziś legendom nie wierzę”