Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Błękitna Szkoła przy NPK we Władysławowie

 

  • Dbamy o różnorodność biologiczną...
    Dbamy o różnorodność biologiczną...
  • Konkurs fotograficzny "Zwiastuny wiosny w Nadmorskim Parku Krajobrazowym"
    Konkurs fotograficzny "Zwiastuny wiosny w Nadmorskim Parku Krajobrazowym"
  • Konkurs plastyczny
    Konkurs plastyczny
    separator

     "Pająki, sowy, nietoperze...od dziś legendom nie wierzę"

  • Konkurs plastyczny
    Konkurs plastyczny
    separator

     "Pająki, sowy, nietoperze...od dziś legendom nie wierzę"

  • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
    Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
    separator

    ZDJĘCIE LIPCA - Katarzyna Foigt

  • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
    Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
    separator

    ZDJĘCIE SIERPNIA - Dorota Pisarska

  • Nadmorski Piknik z Parkiem
    Nadmorski Piknik z Parkiem
  • Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
    Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
  • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
    Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
    separator

    ZDJĘCIE LIPCA

  • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
    Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
    separator

    ZDJĘCIE SIERPNIA

  • Poznajemy Naszą  Zatokę
    Poznajemy Naszą Zatokę
  • Szkoła Podstawowa w Męcikale
    Szkoła Podstawowa w Męcikale
  • "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
    "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
    separator
  • Przyjazny Ogród
    Przyjazny Ogród
    separator
  • Gimnazjum w Wandowie
    Gimnazjum w Wandowie
  • Entomologiczny konkurs plastyczny.
    Entomologiczny konkurs plastyczny.
    separator

    Entomologiczny konkurs plastyczny    

  • Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
    Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
    separator
    Jesienne sadzenie roślin cebulowych.         
  • Akcja-domki dla owadów
    Akcja-domki dla owadów
    separator

    "Pszczółki, skorki i biedronki... zbudujemy dla was domki !

  • Gimnazjum w Wandowie
    Gimnazjum w Wandowie
WŁADYSŁAWOWO
Poznajemy drzewa i krzewy
Facebook Błękitna Szkoła

Odwiedź nas na Facebooku

Parki Krajobrazowe Polski-konkurs

KONKURS INTERNETOWY

Konkurs rysowanki
Wyniki konkursu
ZPK-poznaj i chroń

WYDAWNICTWO ZABORSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Warsztaty dla przedszkolaków
NOWE WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Warsztaty dla przedszkolaków
Warsztaty dla przedszkolaków
Pomagamy Pszczołom-KPK

POMAGAMY PSZCZOŁOM

Folder-Wdzydzki PK
Pomorscy

"Pomorscy czują klimat!"

Tradycyjne ogrody
zamień nawłocie...
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych
WFOSiGW
 
W środę w Błękitnej Szkole odbyło się wręczenie  nagród i dyplomów w przyrodniczym konkursie plastycznym pt. „Zwierzęta w mieście”. Konkurs był zwieńczeniem wiosennej akcji edukacyjnej zorganizowanej dla uniów szkół podstawowych. 
Na uroczystość zaproszono  gościa specjalnego, lekarza weteryrarii zajmującego się udzielaniem pomocy dzikim zwierzętom, wolontariusza Błękitnego Patrolu WWF.  Pani prelegentka dzieliła się cennymi informacjami związanymi z jej codzienną pracą i doświadczeniem. Opowiedziała o działalności Błękitnego Patrolu oraz jak powinniśmy się zachować gdy znajdziemy poszkodowane dzikie zwierzę. Jak mu doraźnie pomóc żeby nie zaszkodzić oraz gdzie zwrócić się w takich przypadkach. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wielu praktycznych informacji i zadawali dociekliwe pytania.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i wykonanie ciekawych prac. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy  i życzymy rozwijania pasji przyrodniczych.

Organizacja konkursu była możliwa dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Gdańsku.

Laureaci nagród w konkursie:

Kategoria  klasy 0-I
I miejsce: Dominika Załęska, kl. 1 – SP w Dębogórzu
II miejsce: Agata Boszke, kl. 1 – SP w Swarzewie
III miejsce: Julia Konkol, kl. 0 – SP w Sławoszynie
Wyróżnienia
- Milena Orzeł, kl. 1 – SP w Chłapowie
- Antonina Jeka, kl. 1 – SP w Chłapowie
- Bartosz Wittstok, kl. 0 SP w Sławoszynie
- Kacper Kuchnowski, kl. 0 – SP w Swarzewie
Wyróżnienie Facebook:
-Julia Myślisz, kl. 1 – SP Chłapowie
 
Kategoria  klasy II-III
I miejsce: Jagoda Muża, kl 3 – SP  w Jastarni
II miejsce:  Oliwia Daletzka, kl 2 – SP w  Rekowie Górnym
III miejsce: Hanna Lademann, kl 2 – SP w Sławoszynie
Wyróżnienia
- Jagoda Mudlaf, kl. 3 – SP w Łebczu
- Zuzanna Dampc kl. 3 – SP w Rekowie Górnym
- Jagoda Tuszer kl, 2 – SP w Rekowie Górnym
- Dominika Szwec, kl. 2 – SP w Chłapowie
- Zofia Kolenda, kl 2 – SP w Jastarni
- Julia Ropela, kl.2 – SP w Krokowej

 

Kategoria  klasy IV-VI
I miejsce: Martyna Reska, kl 4 – SP w Sławoszynie
II miejsce: Paweł Rost, kl 4 – SP w Darżlubiu
III miejsce: Maja Necel, kl. 5 – SP w SP w Chłapowie
Wyróżnienia:
- Marta Renusz,, kl. 4 – SP w Żelistrzewie
- Roksana Osiecki, kl. 5 – SP w Leśniewie
- Oliwia Kreft, kl. 6 – SP w Dębogórzu
- Lidia Boszke, kl. 4 – SP w Swarzewie
- Oliwia Gadawska, 4 – SP w Chłapowie
Wyróżnienie Facebook:
- Oliwia Kurpiers, kl. 4 – SP w Dębogórzu