III Wojewódzka Liga Przyrodnicza

Data: 01-06-2016

W środę 1 czerwca w Błękitnej Szkole przy NPK we Władysławowie spotkało się 18 gimnazjalistów, którzy zakwalifikowali się do finału III edycji Wojewódzkiej Ligi Przyrodniczej. Organizatorem konkursu  jest stowarzyszenie In gremio reprezentowane przez Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Gdyni. W tym roku głównym zagadnieniem konkursu był Bałtyk i Nadmorski Park Krajobrazowy. Podczas zmagań finałowych uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych oraz umiejętnością pracy w zespole. Do zadań uczniów należało m.in. identyfikacja morskich organizmów, ptaków, roślin charakterystycznych dla NPK oraz zaproponowanie metod rozpoznawania bursztynu i przeprowadzenie doświadczenia wykrywania węglanu wapnia.

Po rozgrywkach konkursowych wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki oraz wybrali się na rejs edukacyjny po wodach Zatoki Puckiej, gdzie wysłuchali prelekcji o naszym akwenie i poznali bentosowe organizmy morskie.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej informacji o konkursie na stronie www.liga.gla.edu.pl

Przywitanie uczestników
Prelekcja na temat ptaków Nadmorskiego Parku Krajobrazowego
Zadania o organizmach żyjących w Zatoce Puckiej
Rozwiązywanie zadań na stanowisku botanicznym
Grafika 5: III Wojewódzka Liga Przyrodnicza
Grafika 6: III Wojewódzka Liga Przyrodnicza
Grafika 7: III Wojewódzka Liga Przyrodnicza
W laboratorium - sprawdzenie wiedzy z zakresu chemii
Stanowisko z zagadkami zoologicznymi
Grafika 10: III Wojewódzka Liga Przyrodnicza
Podsumowanie wyników
Rejs kutrem badawczym po wodach Zatoki Puckiej - nagroda dla finalistów
Wspólne przebieranie próby
"Patrzcie to jest krabik amerykański."
Grafika 15: III Wojewódzka Liga Przyrodnicza
Jak smakuje omułek jadalny?