Jakie drzewa rosną w Pucku?- przyrodnicza gra terenowa

Data: 10-08-2021
Czy wiesz, że w Pucku rośnie wiele gatunków drzew? Jakie gatunki rosną w parku, przy molo, wzdłuż ścieżki rowerowej, przy plaży, przy kościele? Teraz jest dobra okazja aby im się przyjrzeć. Proponujemy zabawę „Marszo-wierszem w poszukiwaniu drzew”. Dziesięc gatunków drzew odnajdujesz i nagrodę od Błękitnej Szkoły otrzymujesz.

Wybierz się na „marszo-wiersz” ulicami Pucka. Odszukaj drzewa zaznaczone na mapie i dopasuj do wierszy, które charakteryzują dany gatunek. Jeśli nie masz zbyt dużej wprawy, zabierz ze sobą przewodnik do rozpoznawania gatunków drzew.

Polecamy program edukacyjny CIEE: „Poznajemy drzewa i krzewy”.

Oto zestaw terenowy do wydrukowania:
Mapa drzew
Karta pracy

Pierwsze dziesięć osób, które przyślą do nas prawidłowe odpowiedzi nagrodzimy upominkami.

Kartę odpoweidzi prosimy przysyłać na adres: bsk@pomorskieparki.pl - Informacja o RODO.

Dodatkowe informacje pod nr telefonu: 531 368 104 lub na bsk@pomorskieparki.pl

POWODZENIA !

Czy wiesz gdzie w Pucką rosną lipy?
Czy rosną tam dęby?
Gdzie można spotkać cisa?
Czyżby topola biała?