"Jeż... pożyteczny zwierz" akcja edukacyjna i konkurs plastyczny

Data: 05-09-2022
Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół podstawowych z powiatu puckiego do w udziału w akcji edukacyjnej oraz  przyrodniczym konkursie plastycznym "Jeż... pożyteczny zwierz".
W ramach akcji od września do końca października będą odbywać się warsztaty, podczas których uczniowie poznają m.in. gatunki jeży, zaznajomią się  z ich biologią oraz funkcją w przyrodzie. Dowiedzą się jakie niebezpieczeństwa na nie czyhają i jak można im pomóc.
Zapisy na warsztaty pod nr. tel. 58 674 16 31 lub kom. 531 368 104. Ilość miejsc ograniczona.

Do konkursu plastycznego związanego z akcją można przystąpić w czterech kategoriach wiekowych:

• 1 kategoria: klasy I-II
  • 2 kategoria: klasy III-IV
  • 3 kategoria: klasy V-VI
  • 4 kategoria: klasy VII-VIII

W 1 i 2 kategorii wiekowej  należy stworzyć model jeża ze znalezionych „skarbów jesieni” w postaci na przykład liści, jarzębiny, patyków, żołędzi, kasztanów.

Uczestników 3 i 4 kategorii zapraszamy do wykonania plakatu edukacyjnego zachęcającego do pomocy jeżom oraz działań z zakresu czynnej ochrony tych ssaków.

Termin nadsyłania prac mija 18 listopada 2022 roku. Prosimy dostarczyć skan lub zdjęcie wykonanej pracy na adres a-mail: bsk@pomorskieparki.pl

Prosimy zapoznać się z regulaminem: Regulamin konkursu plastycznego