Kolejny etap XII kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

Data: 17-12-2012
Kolejny etap XII kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. grafika

W poniedziałek 17 grudnia w Błękitnej Szkole we Władysławowie odbył się kolejny etap konkursu wiedzy przyrodniczej „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs został ogłoszony w październiku wśród gimnazjów powiatu puckiego. Do udziału zgłosiły się szkoły: z Pucka, Helu, Władysławowa, Krokowej, Darżlubia, Mrzezina i Żelistrzewa. Na drodze eliminacji szkolnych wyłonione zostały czteroosobowe drużyny, które reprezentowały swoje szkoły we wczorajszym etapie.

W pierwszej części konkursowych zmagań gimnazjaliści rozwiązywali test składający się z 25 pytań, w tym 10 dotyczących walorów „Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”. Druga część polegała na drużynowym rozpoznawani gatunków roślin i zwierząt występujących na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i otuliny. Najlepszą wiedzą w tej dziedzinie wykazali się gimnazjaliści z Helu oraz Mrzezinia.

Po zsumowaniu punktów z obu części konkursu wyłoniono szkoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca: Gimnazjum w Żelistrzewie, Gimnazjum w Helu i Gimnazjum we Władysławowie.  Laureatom wręczono nagrody książkowe.

Drużyna z Żelistrzewa weźmie udział w kolejnym etapie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.