Kolejny etap XIII edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

Data: 18-12-2013
Kolejny etap XIII edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. grafika

W środę 18 grudnia w Błękitnej Szkole we Władysławowie odbył się kolejny etap XIII edycji konkursu wiedzy przyrodniczej „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs został ogłoszony w październiku wśród gimnazjów powiatu puckiego. Do udziału zgłosiły się szkoły: z Pucka, Helu, Władysławowa, Krokowej, Darżlubia, Mrzezina i Żelistrzewa. Na drodze eliminacji szkolnych wyłonione zostały czteroosobowe drużyny, reprezentujące swoje szkoły.

Gimnazjaliści rozwiązywali test składający się z 25 pytań. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ogólną z zakresu biologii i geografii oraz znajomością walorów przyrodniczych i krajobrazowych Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i otuliny, w tym znajomością charakterystycznych dla tego terenu gatunków roślin i zwierząt. Najlepszą wiedzą wykazali się gimnazjaliści z Żelistrzewa, Helu i Mrzezina. Laureatom wręczono nagrody rzeczowe.

W drugiej części spotkania uczestnicy wysłuchali wykładu dr Dawida Wiesbrodta pt.: „ Zmiany środowiska przyrodniczego na przestrzeni ostatnich 15 tysięcy lat„. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ciekawą dziedziną naukową, jaką jest rekonstrukcja zmian klimatycznych przeprowadzona na podstawie badań osadów dennych jezior w Polsce.

Do kolejnego, wojewódzkiego etapu konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, zakwalifikowała się drużyna z Żelistrzewa. Konkurs odbędzie się 3 kwietnia 2014 roku. Życzymy powodzenia!