Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

Data: 15-12-2014

                     

W piątek 12 grudnia w Błękitnej Szkole we Władysławowie odbył się kolejny etap XIV edycji konkursu wiedzy przyrodniczej „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs został ogłoszony w październiku wśród gimnazjów powiatu puckiego. Do udziału zgłosiły się szkoły: z Pucka, Helu, Władysławowa, Krokowej, Darżlubia, Mrzezina i Żelistrzewa. Jak co roku na drodze eliminacji szkolnych wyłonione zostały czteroosobowe drużyny.

W pierwszej części konkursowych zmagań gimnazjaliści indywidualnie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, w tym 10 dotyczących walorów „Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”. Druga część polegała na drużynowym rozpoznawani gatunków roślin i zwierząt występujących na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i otuliny. Najlepszą wiedzą w tej dziedzinie wykazali się gimnazjaliści z Żelistrzewa i Krokowej.
Po zsumowaniu punktów z obu części konkursu pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Krokowej,  następne miejsca na podium zajęli gimnazjaliści Mrzezina i Żelistrzewa.
Osobom które uzyskały najlepsze wyniki wręczono nagrody rzeczowe.

Drużyna z Krokowej weźmie udział w kolejnym etapie XIV edycji konkursu  „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.  Życzymy powodzenia!
W drugiej części spotkania gimnazjaliści wysłuchali prelekcji na temat przeprowadzanej w Błękitnej Szkole Akcji Karmnik i mieli niecodzienną okazję do wzięcia w niej udziału. Uczniowie zapoznali się procesem odławiania i obrączkowania ptaków. Zobaczyli z bliska różne gatunki ptaków, oraz dowiedzieli się jakie niezbędne czynności ornitolodzy wykonują w czasie obrączkowania. Zobaczyli m.in. jakie pomiary są dokonywane, jak określa się wiek i płeć danego gatunku  oraz jak bada się stopień otłuszczenia osobnika.

Grafika 1: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 2: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 3: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 4: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 5: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 6: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 7: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 8: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 9: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 10: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 11: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 12: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 13: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 14: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 15: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Grafika 16: Kolejny etap XIV kursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.