Kolory Jesiennej Przyrody – relacja z rodzinnych warsztatów

Data: 06-11-2023
Jesień to czas kiedy przyroda obdarza nas niesamowitymi barwami. To idealny moment aby porozmawiać o kolorach w naturze. Uczestnicy sobotnich warsztatów dowiedzieli się m.in. czym jest kolor, barwnik. Jak to się dzieje, że jesienią liście zmieniają się z zielonych w żółte i czerwone. Skąd w ogóle bierze się ich kolor. Jakie kolory możemy zobaczyć na piórach wędrujących ptaków i jak to się dzieje, że je widzimy. Ponadto w trakcie spotkania przeprowadzono kolorowe eksperymenty naukowe, dzięki którym udało się zbadać jedną z właściwości chemicznych różnych roztworów – pH. Na koniec wykonano ozdobne wieńce z darów jesieni – liści, owoców i gałązek.
Poniżej fotorelacja i efekty pracy uczestników wydarzenia. O kolejnych warsztatach rodzinnych poinformujemy niebawem!

(Fot. PB)

Spotkanie zaczęło się od wykładu na temat kolorów w przyrodzie
Uczestnicy przeprowadzają kolorowe eksperymenty naukowe
Uczestnicy przeprowadzają kolorowe eksperymenty naukowe
Uczestnicy przeprowadzają kolorowe eksperymenty naukowe
Uczestnicy przeprowadzają kolorowe eksperymenty naukowe
Uczestnicy tworzą ozdobne wieńce z darów jesieni - owoców, gałązek i liści
Uczestnicy tworzą ozdobne wieńce z darów jesieni - owoców, gałązek i liści
Uczestnicy tworzą ozdobne wieńce z darów jesieni - owoców, gałązek i liści
Kolory jesieni uchwycone na dłużej w wianku
Kolory jesieni uchwycone na dłużej w wianku
Kolory jesieni uchwycone na dłużej w wianku
Oryginalne wianki będą cieszyć nasze oczy całą jesień i zimę