Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap prakowy

Data: 29-03-2022
Znamy zwycięzców etapu parkowego XXI edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

W zmaganiach konkursowych wzięły udział trzyosobowe drużyny, z dziewięciu szkół podstawowych z powiatu puckiego: Chłapowa, Darżlubia,  Łebcza, Mrzezina, Pucka, Wierzchucina, Władysławowa, Żarnowca i Żelistrzewa. Startujący uczniowie w konkursie musieli wykazać się wiedzą nie tylko dotyczącą Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, ale również wiedzą z zakresu biologii, ekologii, ochrony środowiska i geografii, w tym rozpoznać gatunki roślin i zwierząt.

W tym roku na podium stanęły następujące drużyny:
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Chłapowie. W składzie: Franciszek Lamczyk, Bartosz Ciskowski, Roksana Budnik. Uczniów do konkursu przygotowała Wioletta Karczewska
Ten zespół będzie reprezentował Nadmorski Park Krajobrazowy na finale wojewódzkim, który odbędzie się 28 kwietnia we Władysławowie.
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Żelistrzewie. W składzie: Katarzyna Kielich, Natalia Adash, Nikodem Kaczmarek. Uczniów do konkursu przygotowała Maria Makowska
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku. W składzie: Marcel Liss, Martyna Piskorska, Jakub Głowienka. Uczniów do konkursu przygotowała Justyna Rohde
Uniom którzy zdobyli największą ilość punktów w teście zostały przyznane również nagrody indywidualne. Specjalnym gościem wydarzenia był pan Artur Sikorski, który przekazał wiele cennych informacji na temat parków krajobrazowych województwa pomorskiego.
Wszystkim serdecznie gratulujemy! Nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.
 
Konkurs został zorganizowany dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
(tekst: PB, zdjęcia: LB, JK, BP)
Władysławowo, 25.03.2022 r.
Grafika 1: Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap prakowy
Grafika 2: Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap prakowy
Grafika 3: Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap prakowy
Grafika 4: Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap prakowy
Grafika 5: Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap prakowy
Grafika 6: Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap prakowy
Grafika 7: Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap prakowy
Grafika 8: Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap prakowy