„Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.

Data: 30-03-2015

W ubiegłym tygodniu Błękitna Szkoła przy NPK we Władysławowie zakończyła wiosenną edycję akcji edukacyjnej Które ptaki to dziuplaki?, polegającą na wieszaniu budek lęgowych dla ptaków. W akcji wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych Władysławowa i Jastrzębiej Góry.

W ramach akcji zaproszono uczniów na krótką prelekcję, podczas której szczególną uwagę zwrócono na potrzebę ochrony ptaków oraz stworzenie korzystnych warunków do ich rozwoju. Uczestnicy akcji mieli również okazję zapoznać się z gatunkami ptaków dziuplastych oraz  prawidłowymi metodami wieszania budek lęgowych. Następnie ornitolog wspólnie z dziećmi wytypował odpowiednie i bezpieczne miejsca dla skrzydlatych mieszkańców lasu. Budki zostały zawieszone w pobliżu miejsc nauki dzieci aby mogły w późniejszym czasie prowadzić własne obserwacje przyrodnicze.

Budki warto zawieszać nawet przez cały rok, gdyż zapewniają one ochronę ptakom zimującym w przypadku złej pogody. Dlatego kolejne budki planujemy wieszać już jesienią.

Zapraszamy do udziału w naszej akcji!!!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Błękitną Szkołą.

Grafika 1: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 2: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 3: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 4: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 5: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 6: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 7: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 8: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 9: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 10: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 11: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 12: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 13: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 14: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 15: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.
Grafika 16: „Które ptaki to dziuplaki? ”- II sezon wieszania budek lęgowych dla ptaków.