Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Błękitna Szkoła przy NPK we Władysławowie

 

 • Dbamy o różnorodność biologiczną...
  Dbamy o różnorodność biologiczną...
 • Konkurs fotograficzny "Zwiastuny wiosny w Nadmorskim Parku Krajobrazowym"
  Konkurs fotograficzny "Zwiastuny wiosny w Nadmorskim Parku Krajobrazowym"
 • Konkurs plastyczny
  Konkurs plastyczny
  separator

   "Pająki, sowy, nietoperze...od dziś legendom nie wierzę"

 • Konkurs plastyczny
  Konkurs plastyczny
  separator

   "Pająki, sowy, nietoperze...od dziś legendom nie wierzę"

 • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  separator

  ZDJĘCIE LIPCA - Katarzyna Foigt

 • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  separator

  ZDJĘCIE SIERPNIA - Dorota Pisarska

 • Nadmorski Piknik z Parkiem
  Nadmorski Piknik z Parkiem
 • Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
  Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku
 • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
  Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
  separator

  ZDJĘCIE LIPCA

 • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
  Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2018
  separator

  ZDJĘCIE SIERPNIA

 • Poznajemy Naszą Zatokę
  Poznajemy Naszą Zatokę
 • Szkoła Podstawowa w Męcikale
  Szkoła Podstawowa w Męcikale
 • "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  separator
 • Przyjazny Ogród
  Przyjazny Ogród
  separator
 • Gimnazjum w Wandowie
  Gimnazjum w Wandowie
 • Entomologiczny konkurs plastyczny.
  Entomologiczny konkurs plastyczny.
  separator

  Entomologiczny konkurs plastyczny    

 • Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
  Jesienne sadzenie roślin cebulowych.
  separator
  Jesienne sadzenie roślin cebulowych.         
 • Akcja-domki dla owadów
  Akcja-domki dla owadów
  separator

  "Pszczółki, skorki i biedronki... zbudujemy dla was domki !

 • Gimnazjum w Wandowie
  Gimnazjum w Wandowie
WŁADYSŁAWOWO
Poznajemy drzewa i krzewy
Facebook Błękitna Szkoła

Odwiedź nas na Facebooku

Konkurs fotograficzny
Parki Krajobrazowe Polski-konkurs

KONKURS INTERNETOWY

Konkurs rysowanki
Wyniki konkursu
ZPK-poznaj i chroń

WYDAWNICTWO ZABORSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Warsztaty dla przedszkolaków
NOWE WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Warsztaty dla przedszkolaków
Warsztaty dla przedszkolaków
Pomagamy Pszczołom-KPK

POMAGAMY PSZCZOŁOM

Folder-Wdzydzki PK
Pomorscy

"Pomorscy czują klimat!"

Tradycyjne ogrody
zamień nawłocie...
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych
WFOSiGW

   W dniach 6-24 lipca w Błękitnej Szkole we Władysławowie gościli studenci z Naukowego Koła Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej oraz Koła Naukowego Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska, którzy w ramach Letniego Obozu Naukowego prowadzili cykliczne badania jakości stanu wód powierzchniowych na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Studenci już po raz kolejny w wakacje przebadali próbki pochodzące z 40 punktów pomiarowych rozmieszczonych wzdłuż wybrzeża Bałtyku oraz Zatoki Puckiej. Łącznie analizie poddano 17 rzek i kanałów, których ujścia zlokalizowane są w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Podczas badań terenowych określano pH, przewodność i rozpuszczalność tlenu, a w laboratorium utworzonym na czas obozu w Błękitnej Szkole, dokonano szerszych analiz chemicznych i mikrobiologicznych, tj. m.in. określono zawartość azotu i fosforu w próbkach wody, zmierzono chemiczne zapotrzebowanie na tlen, zbadano liczbę bakterii E.Coli. Oprócz Mikrobiologów i Chemików w Błękitnej Szkole już po raz trzeci pojawili się Studenci Naukowego Koła Gospodarki i Inżynierii Wodnej „Konfuzor”, którzy uzupełnili badania o pomiary hydrometryczne rzek Karwianka, Czarna Wda i Piaśnica. Zmierzone zostały prędkość przepływu wody oraz przekrój poprzeczny każdej z rzek, w przynajmniej dwóch punktach pomiarowych, a na tej podstawie określono natężenie przepływu wody. Jak co roku w Błękitnej Szkole Studenci z Politechniki Gdańskiej ciężko pracowali, aby pozyskać kolejne cenne dane, które posłużą w najbliższym czasie jako podstawa prac inżynierskich, magisterskich, publikacji oraz wystąpień na przeróżnych konferencjach naukowych. Kolejny Letni Obóz Naukowy za rok, jednak cześć studentów na pewno wróci do siedziby Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w październiku, aby przeprowadzić jesienną serię badań nad okolicznymi rzekami i kanałami.

Obóz został dofinansowany ze środków WFOŚiGW 

Władysławowo, 24.07.2020