Mamy już wyniki konkursu rysunkowego „Pomagamy ptakom na wiosnę”

Data: 01-06-2020

Celem naszego konkursu była promocja prawidłowych sposobów pomocy ptakom na wiosnę. A jak pomagać…? Pierwszym skojarzeniem jest dokarmianie. Ale…NIE na wiosnę! Dokarmiamy tylko w okresie kiedy zdobywanie pożywienia jest utrudnione czyli zimą. Natomiast wiosną możemy pomagać na wiele innych sposobów. Nie mniej ważnych. Jednym z najbardziej popularnych jest wieszanie budek lęgowych, ale to nie wszystko co możemy zrobić. O innych pomysłach pomocy ptakom pisaliśmy w kolejnych postach na naszym Facebooku (odrzewach i krzewach, o podlotach, o naklejkach na szyby).

W konkursie rysunkowym wzięły udział dzieci z klas I-IV ze szkół powiatu puckiego. Otrzymaliśmy wspaniałe i pomysłowe prace uczniów ze Swarzewa, Łebcza, Chłapowa, Połczyna, Dębogórza i Mrzezina. O wyłonieniu laureatów zadecydowało otwarte głosowanie. Prace zostały wystawione na naszym profilu Facebook, gdzie od 26 do 31 maja można było oddawać swoje głosy. Postanowiliśmy nagrodzić 10 prac, które zdobyły ponad 50 „polubień”. Wszystkim uczestnikom pięknie dziękujemy za udział, a nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy!
O nagrodach i sposobie ich odbioru laureaci zostaną poinformowani drogą mailową lub telefonicznie.

Konkurs został przeprowadzony dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Gdańsku.

Oto zwycięskie prace i ich autorzy:

Władysławowo, dnia. 01.06.2020

I miejsce – Milena Orzeł (Szkoła Podstawowa w Chłapowie)
II miejsce – Antonina Jeka (Szkoła Podstawowa w Chłapowie)
III miejsce –Wiktoria Korthals (Szkoła Podstawowa w Łebczu)
Wyróżnienie-Borys Szomborg (Szkoła Podstawowa w Chłapowie)
Wyróżnienie-Dariusz Cierocki (Szkoła Podstawowa im. w Łebczu)
Wyróżnienie-Jan Lewandowski (Szkoła Podstawowa w Chłapowie)
Wyróżnienie-Julia Myślisz (Szkoła Podstawowa w Chłapowie)
Wyróżnienie-Julia Szynszecka (Szkoła Podstawowa w Swarzewie)
Wyróżnienie-Kordian Kupski (Szkoła Podstawowa w Chłapowie)
Wyróżnienie-Maksymilian Potracki (Szkoła Podstawowa w Połczynie)