Nadmorski Piknik z Parkiem 2018

Data: 10-08-2018

„Nadmorski Piknik z Parkiem” już za nami. Letnie spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub jak co roku miały miejsce w czwartki (2 i 9 sierpnia). Stoiska edukacyjne i warsztatowe Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i Błękitnej Szkoły we Władysławie odwiedziły grupy kolonijne i całe rodziny, zarówno turyści jak i mieszkańcy Władysławowa. Różnorodność tematyczna przygotowanych stoisk mogła zaspokoić ciekawość każdego, nawet najbardziej dociekliwego gościa. Specjaliści nauk przyrodniczych odpowiadali na wiele pytań, a zdobytą wiedzę przyrodniczą można było sprawdzić grając w „przyrodnicze koło fortuny” i zdobyć niejeden upominek. Uczestnicy miedzy innymi mieli okazję posłuchać faktów o największych zwierzętach żyjących w Bałtyku (foki, morświn) oraz  zobaczyć i poznać te mniejsze ale równie ważne (np.: nereida, kiełż, bełkaczek i stulnik). Warsztaty rękodzielnicze oraz przyrodniczy kącik plastyczny jak zawsze cieszyły się dużym powodzeniem. Mali i więksi artyści zabrali swoje dzieła na pamiątkę. Oprócz tego każdy mógł zaopatrzyć się w przyrodnicze materiały informacyjne i foldery.

Za rok zapraszamy ponownie!

Pikniki były zorganizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Różnorodność świata owadów
Ssaki morskie
Przyrodniczy kącik plastyczny
Warsztaty rękodzielnicze
Tajemnice nietoperzy
Gry i zabawy edukacyjne
Przyrodnicze koło fortuny
Świat Bałtyku pod binokularem
Ptaki cudaki- warsztaty rękodzielnicze
Tajemnice minerałów, które z nich znajdziemy na nadbałtyckiej plaży?
Ochrona ssaków morskich
Co kryje w sobie sowia wypluwka
Ochrona ssaków morskich
Warsztaty z papieru czerpanego