"Nasz sąsiad-bocian biały" akcja edukacyjna i konkurs plastyczny

Błękitna Szkoła serdecznie zaprasza uczniów klas I-V szkół podstawowych z powiatu puckiego do udziału

Data: 05-04-2023
Co czwarty bocian przylatuje do Polski i zakładając gniazdo w okolicy, często zostaje naszym bliskim sąsiadem. Warto obserwować bociany z sąsiedztwa i dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.
Co jedzą bociany? Skąd do nas przylatują, kiedy odlatują i dlaczego to robią?  Żeby poznać bliżej naturę bociana białego, jego środowisko życia, oraz dowiedzieć się o licznych zagrożeniach jakie na niego czyhają, zapraszamy na warsztaty.
Warsztaty będą się odbywać w kwietniu i maju. Zapisy pod nr. tel. 58 674 16 31 lub kom. 531 368 104. Ilość miejsc jest ograniczona.

Błękitna Szkoła przygotowała również konkurs plastyczny, do którego można przystąpić w dwóch kategoriach wiekowych:

- 1 kategoria: klasy I – III – hasło: „Portret sąsiada – bociana białego” – rysunek
- 2 kategoria: klasy IV – V – hasło: „Co wiemy o bocianach?” – plakat edukacyjny

Termin nadsyłania prac mija 2 czerwca 2023 roku. Prosimy dostarczyć skan lub zdjęcie wykonanej pracy na adres e-mail: bsk@pomorskieparki.pl

Prosimy zapoznać się z regulaminem: „Nasz sąsiad – bocian biały" - regulamin konkursu plastycznego