"Nasz sąsiad-bocian biały"

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i zakończenie akcji edukacyjnej

Data: 15-06-2023

Wczoraj w Błękitnej Szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zrealizowany w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii pierwszej uczniowie klas I-III wykonywali rysunek „Portret sąsiada – bociana białego” w jego naturalnym środowisku. W kategorii drugiej uczniowie klas IV-V mieli za zadanie wykonać plakat edukacyjny „Co wiemy o bocianach?”, informujący o biologii i ekologii bociana białego, zagrożeniach i sposobach pomocy tym ptakom.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom konkursu przyznano nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Gratulujemy!
Poniżej przedstawiamy zwycięskie prace.

Wraz z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego zakończyliśmy wiosenną akcję edukacyjną "Nasz sąsiad-bocian biały", realizowaną w kwietniu i maju w szkołach podstawowych powiatu puckiego. W warsztatach o bocianach wzięły udział następujące szkoły: w Pucku, Dębogórzu, Mostach, Mrzezinie, Krokowej, Werblini, Łebczu, Połczynie, w Swarzewie i we Władysławowie.

Akcja edukacyjna oraz konkurs plastyczny zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu ze środków finansowych Marszałka Województwa Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

(tekst: LB)

KATEGORIA 1 - 1 miejsce: Zofia Marzejon, kl 1