Noc Świętojańska w Błękitnej Szkole - relacja

W piątek, 16 czerwca spotkaliśmy się w Błękitnej Szkole na Nocy Świętojańskiej

Data: 20-06-2023

W miniony piątek, 16 czerwca w Błękitnej Szkole było magicznie i przyrodniczo. A to za sprawą Nocy Świętojańskiej, na  którą zaprosiliśmy rodziny. Miały one okazję  posłuchać o tajemniczym kwiecie paproci, sekretach nocnych stworzeń - sowach i nietoperzach. Uczestnicy spotkania poznali techniki wyplatania tradycyjnych wianków świętojańskich i przy okazji mogli uwić swój własny. Dla  najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne, podczas których malowano torby płócienne. Nie obyło się też bez zabawy w poszukiwanie "kwiatu paproci". Niełatwo było znaleźć po ciemku ukryte tu i ówdzie paprocie ale spostrzegawczość graczy nie zawiodła. Dla najbardziej dociekliwych przygotowano drobne upominki. Miłym zwieńczeniem piątkowego wieczoru było wspólne ognisko.

Noc Świętojańska w Błękitnej Szkole to wydarzenie, na którym warto być, o czym przekonuje poniższa fotorelacja.

(tekst i zdjęcia PB)

Opowieści o sowach, nietoperzach i paprociach
Warsztaty - wyplatanie wianków z polnych kwiatów
Warsztaty - wyplatanie wianków z polnych kwiatów
Warsztaty - wyplatanie wianków z polnych kwiatów
Warsztaty - malowanie toreb płóciennych
Warsztaty - malowanie toreb płóciennych
Warsztaty - malowanie toreb płóciennych
Warsztaty - malowanie toreb płóciennyych
Powstały jedyne w swoim rodzaju torby, np. z motywem nietoperza
Efekty pracy
Takie cudne wianki powstały
Takie cudne wianki powstały
Czas na poszukiwanie "kwiatu paproci"
Brawo
Echolokacja nietoperzy przy pomocy detektora ultradźwięków
Wspólne ognisko