Noc Świętojańska w Błękitnej Szkole

Data: 17-06-2019
„Świętojańskie nocne stwory...” można było poznawać, obserwować i podziwiać w miniony piątek w Błękitnej Szkole przy NPK. Na ten wieczór przygotowano wiele atrakcji. Na początek wszyscy wsłuchiwali się w opowieści o sowach, nietoperzach i ćmach. Potem przyszedł czas na praktykę. Uczestnicy wzięli się za analizę sowich wypluwek, w których z wielkim zaangażowaniem szukali szczątków gryzoni. Żeby dobrze rozpoznać drobne kosteczki ukryte w wypluwce można było obejrzeć je pod binokularem. Podczas Nocy Świętojańskiej nie mogło zabraknąć wyplatania wianków z polnych kwiatów. Zarówno dzieci jak i rodzice z zapałem wzięli udział w warsztatach.  Nie obyłoby się też bez zabawy w poszukiwanie "kwiatu paproci". Niełatwo było znaleźć po ciemku ukryte tu i ówdzie paprocie ale spostrzegawczość graczy nie zawiodła. Dla najbardziej spostrzegawczych przygotowano słodkie niespodzianki. Można było też obserwować motyle nocne zwabione światłem, oraz usłyszeć echolokację nietoperzy przy pomocy detektora ultradźwięków.
Cieszymy się, że nas odwiedziliście i tak chętnie tajemniczy świat nocnych stworzeń poznawaliście. Do zobaczenia za rok!

 

Środki finansowe:  WFOSiGW 

Władysławowo,17.06.2019

Opowieści o sowach, ćmach i
 nietoperzach.
Analiza wypluwek czyli
szukanie szczątków gryzoni
Oglądanie drobnych kosteczek pod binokularem
Sowa jak malowana - wykonywanie pamiątkowych magnesów
Wyplatanie wianków z polnych kwiatów
to zajęcie zarówno dla dzieci jak i dla rodziców
Takie cudne wianki powstały
Czas na poszukiwanie "kwiatu paproci"
Niełatwo było je znaleźć
Brawooo!
Słodkie niespodzianki dla najbardziej spostrzegawczych
Obserwacja nocnych motyli zwabionych światłem
Echolokacja nietoperzy przy pomocy detektora ultradźwięków.
Było super!