Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski-etap II

Data: 15-12-2017

Wczoraj do Błękitnej Szkoły przy NPK przyjechali gimnazjaliści z okolicznych szkół aby wziąć udział w kolejnym etapie rozgrywek XVII ogólnopolskiego konkursu wiedzy "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Uczniowie rozwiązywali test z ogólnej wiedzy przyrodniczej jak i dotyczącej Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. W drugiej konkurencji rozpoznawali garunki roślin i zwierząt NPK. Zwycięscą etapu została drużyna z Pucka. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Mrzezina a na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci z Helu. Gratulujemy! Zwycięscom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Na zakończenie uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji pani Ani Zapart na temat nietoperzy, za którą składamy serdeczne podziękowania.
 
Organizacja konkurs oraz nagrody zostałały dofinansowane przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
 
Władysławowo, 14.12.2017
Przywitanie uczestników konkursu
Pierwsza konkurencja-rozwiązywanie testu
Druga konkurencja- rozpoznawanie roślin i zwierząt
Komisja konkursowa sprawdza testy
Prelekcja pani Ani Zapart na temat nietoperzy
Wręczenie nagród i dyplomów
Zwycięska drużyna z Pucka
Laureaci drugiego miejsca - uczniowie z Mrzezina
Uczniowie z Helu, którzy zdobyli trzecie miejsce
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników z opiekunami