Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski XIX - etap II

Data: 19-12-2019
Co to jest szczotlicha siwa? Czy znasz bałtyckie foki? Jakie gatunki ryb słodkowodnych występują w Zatoce Puckiej? Nad takimi pytaniami głowili się dzisiaj uczniowie z okolicznych szkół: z Pucka, Mrzezina, Żelistrzewa, Chłapowa, Wierzchucina, Żarnowca, Władysławowa i Krokowej, których gościliśmy w Błękitnej Szkole i Nadmorskim Parku Krajobrazowem we Władysławowie. Brali oni udział w kolejnym etapie rozgrywek XIX ogólnopolskiego konkursu wiedzy "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Podczas zmagań konkursowych uczestnicy musieli wykazać się ogólną wiedzą przyrodniczą oraz wiedzą z zakresu znajomości Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w tym rozpoznać gatunki roślin i zwierząt.
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Władysławowie. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Chłapowie, a na trzecim reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Krokowej. Serdecznie gratulujemy!
Specjalnym gościem dzisiejszego wydarzenia był pan Artur Sikorski, który przekazał wiele cennych informacji na temat parków krajobrazowych województwa pomorskiego.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Do zobaczenia za rok!
 

Konkurs został zorganizowany dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Gdańsku.

Władyławowo, 19.12.2019r

Podczas rozwiązywania testu
Rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt
Po zmaganiach konkursowych uczniowie z wysłuchali prezentacji
oraz wzięli udział w quizie na temat parków krajobrazowych województwa pomorskiego
Brawo dla drużyny z Władysławowa
Drugie miejsce zajęli uczniowie z Chłapowa
Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja z Krokowej
Pamiątkowa fotografia