Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski -XV edycja konkursu

Data: 14-12-2015

Dzisiaj w Błękitnej Szkole we Władysławowie odbył się kolejny etap XV edycji konkursu wiedzy przyrodniczej „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs został ogłoszony w październiku wśród gimnazjów powiatu puckiego. Do udziału zgłosiły się szkoły: z Pucka, Helu, Władysławowa, Krokowej, Darżlubia, Mrzezina i Żelistrzewa. Jak co roku na drodze eliminacji szkolnych, które odbyły się w listopadzie, wyłonione zostały czteroosobowe drużyny reprezentujące  swoje szkoły.

W pierwszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań:  15 pytań ogólnych z zakresu biologii i geografii w gimnazjum oraz 10 dotyczących walorów „Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”. Druga część konkursowych zmagań polegała na rozpoznawani gatunków roślin i zwierząt występujących na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i otuliny.
Po zsumowaniu punktów z obu części konkursu pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Żelistrzewie,  następne miejsca na podium zajęli gimnazjaliści z Helu i Darżlubia.
Laureatom wręczono nagrody rzeczowe.
Drużyna z Żelistrzewa weźmie udział w wojewódzkim etapie XV edycji konkursu  „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.  Życzymy powodzenia!

Na zakończenie uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu mgr  Damian Moskalewicza z Uniwersytetu Gdańskiego pt.: „ Budowa geologiczna i ukształtowanie powierzchni Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”.

Władysławowo, 14.12.2015
Grafika 1: Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski -XV edycja konkursu