Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski-XVI edycja konkursu wiedzy przyrodniczej

Data: 15-12-2016
    Wczoraj w Błękitnej Szkole przy NPK spotkali się gimnazjaliści z okolicznych szkół aby wziąć udział w kolejnym etapie rozgrywek XVI ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W rywalizacji wzięli udział uczniowie z Helu, Władysławowa, Pucka, Żelistrzewa, Darżlubia i Mrzezina.
W pierwszej części konkursowych zmagań gimnazjaliści indywidualnie rozwiązywali test składający się z 25 pytań dotyczących ogólnej wiedzy przyrodniczej oraz wiedzy o Nadmorskim Parku Krajobrazowym.
Druga część polegała na drużynowym rozpoznawani gatunków roślin i zwierząt występujących na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i otuliny. Najlepszą wiedzą w tej dziedzinie wykazali się gimnazjaliści z Żelistrzewa, Mrzezina i Helu.
Po zsumowaniu punktów z obu części na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Żelistrzewa, która tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu  „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Życzymy powodzenia!
Kolejne miejsca na podium zajęli uczniowie z Gimnazjum w Mrzezinie i Ogólnokształcącego Gimnazjum w Pucku. Zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe.
Po rozgrywkach konkursowych uczestnicy wysłuchali prelekcji mgr Jarosława Wrosza  na temat walorów przyrodniczych rezerwatu przyrody „Beka”.
Konkurs został zorganizowany dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Witamy uczestników.
Rozwiązywanie testu
Rozpoznawanie gatunków NPK
Komisja konkursowa
Prelekcja o rezerwat przyrody "Beka" - ostoja ptasia
Czas na nagrody i gratulacje
Grafika 7: Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski-XVI edycja konkursu wiedzy przyrodniczej
Pamiątkowa fotografia