Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski XX - etap parkowy rozstrzygnięty

Data: 26-02-2021
Nie dalej jak wczoraj, jeszcze w godzinach porannych 27 uczniów z naszego powiatu postanowiło zmagać się z niełatwymi zagadnieniami przyrodniczymi. Jakimi? Pod presją czasu rozwiązywały różnorodne zadania. Znać trzeba było tropy zwierząt, babki występujące w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, wiedzieć co to takiego ramienice, jak wygląda sieweczka i gdzie rozsuną modrzewnice... Kto się podjął tych zadań? Dzielni uczniowie klas VI-VIII ze szkół podstawowych powiatu puckiego: Chłapowa, Karwii, Krokowej,  Łebcza, Mrzezina, Wierzchucina, Władysławowa, Żarnowca i Żelistrzewa. Przystąpili oni do etapu parkowego Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski-XX edycja. 
 
W efekcie wczorajszych zmagań zmagań na podium stanęły następujące drużyny:
I miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krokowej w składzie: Nicola Konkol, Adam Jeka, Aleksandra Abraham. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Karina Okoń.
II miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Władysławowie w składzie: Natalia Myszk, Julia Jaźwińska i Małgorzata Łukasik. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Łucja Bolda.
III miejsce: drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelistrzewie w składzie: Katarzyna Kielich, Karolina Selke, Łucja Ćwikła. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Maria Makowska.
 
Indywidualnie najleprzy wynik w konkursie uzyskał Marcel Dominik ze Szkoły Podstawowej w Żarnowcu - opiekun Pani  Aleksandra Obszyńska.
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy! Dziękujemy nauczycielem za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do udziału w konkursie!
 
Konkurs został zorganizowany dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Gdańsku.
 (tekst: LB)
Władysławowo, 26.02.2021r
Jedno  zadań polegało na rozpoznawaniu gatunków roślin i zwierząt. Przedstawiamy kilka z ni, które czasami sprawiały trudności:
Honkenia piaskowa
Podwój wielki
Sieweczka obrożna
Sercówka bałtycka (pospolita)