Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski XXIII

wyniki etapu parkowego

Data: 15-03-2024

Zmagania konkursowe na szczeblu powiatowym już za nami. Tegoroczna, XXIII edycja przebiega pod hasłem „Ssaki Polski”. Do konkursu przystąpiły drużyny z Chłapowa, Łebcza, Mrzezina, Pucka, Władysławowa i Żarnowca. Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy dotyczącej ssaków naszego kraju oraz wiedzy dotyczącej Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, następnie rozpoznawali wybrane gatunki ssaków. Poziom wyników był dość wyrównany, jednak zwyciężyła drużyna z Władysławowa i to ona będzie reprezentowała Nadmorski Park Krajobrazowy na finale wojewódzkim, w dniach 18-19 kwietnia br. w Zielonej Szkole w Schodnie.
Oto, kto kolejno stanął na podium:
I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Władysławowie: Łucja Kotowska, Ulliana Kazutava, Maria Struck. Uczniów do konkursu przygotowała Łucja Bolda.
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mrzezinie: Dobrawa Pawłowska, Michał Ciskowski, Antonina Olbert. Uczniów do konkursu przygotowała Anna Król.
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pucku: Laura Rabij, Małgorzata Mikiel, Konstancja Keller. Uczniów do konkursu przygotowała Justyna Rohde.

W klasyfikacji Indywidualnej najlepszy wyniki ex aequo osiągnęła Dominika Rigga z Łebcza i Łucja Kotowska z Władysławowa.

Laureatom gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy wiedzy przyrodniczej wychodzącej poza ramy programu szkolnego. Jesteście znawcami przyrody Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Nauczycielom serdecznie dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

Konkurs został zorganizowany dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 (tekst: LB, zdjęcia: PB, MB, LB)

Przywitanie uczestników konkursu
Uczestnicy rozwiązują test
Uczestnicy rozwiązują test
Rozpoznawanie gatunków ssaków
Prelekcja na temat ssaków morskich-morświn
Prelekcja na temat ssaków morskich-występowanie fok szarych na świecie
W tym czasie komisja sprawdzała testy
Zwycięska drużyna z Władysławowa
Drugie miejsce zajęła drużyna z Mrzezina
Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna z Pucka
Reprezentanci szkoły w Łebczu
Drużyna ze szkoły w Żarnowcu
Drużyna z Chłapowa
W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik uzyskała Dominika ze Szkoły Podstawowej w Łebczu
oraz Łucja ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Władysławowie
Zdjęcie pamiątkowe uczestników konkursu