Poznajmy wyniki konkursu „Moje przygody z ochroną przyrody”

Data: 24-11-2020

Wśród uczniów klas V-VIII z okazji 20-lecia istnienia Błękitnej Szkoły, ogłosiliśmy konkurs  na krótką formę komiksową, w której mogli opowiedzieć o swojej przygodzie z ochroną przyrody.

Otrzymaliśmy wiele ciekawych prac, a ich treść najczęściej jest związana z tematem odpadów. Autorzy zwracają uwagę na to jak ważna jest segregacja i ile zagrożeń wiąże się ze śmieciami, które nie trafiają tam gdzie powinny. Najwidoczniej wielu młodym osobom problem ten jest bliski i zapewne wywołuje emocje. Dwa komiksy mówią o szczególnym rodzaju odpadów, o których jest ostatnio głośno. Pierwsza praca zwraca uwagę na duży problem jakim są tzw. „lampiony szczęścia”, druga przedstawia poważne zagrożenia związane z mikroplastikiem. 

Każdy z komiksów jest oryginalny pod względem graficznym i ma ciekawą fabułę. Wszystkie one mają charakter edukacyjny. Prace zachęcają do podejmowania działań, a nawet organizowania społecznych akcji na rzecz ochrony przyrody.

Powołana komisja konkursowa wyznaczyła laureatów, autorów poniższych prac. Udział w przyznaniu wyróżnień mieli również uczestnicy głosowania na naszym portalu Facebook

Konkurs został zorganizowany dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Gdańsku.

(tekst: LB)
Władysławowo, 24.11.2020
I miejsce: Julia Muza - kat. klasy V-VI
II miejsce: Julia Jarosińska - kat. klasy V-VI
III miejsce ex aequo: Agata Bisewska - kat. klasy V-VI
III miejsce ex aequo: Amelia Kicińska - kat. klasy V-VI
Wyróżnienie: Michalina Pulczyńska - kat. klasy V-VI
Wyróżnienie: Patryk Dominik - kat. klasy V-VI
Wyróżnienie: Agata Boszke - kat. klasy V-VI
Wyróżnienie: Maja Wolska - kat. klasy V-VI
I miejsce: Maria Mormul-Kita - kat. klasy VII-VIII
II miejsce: Karol Jaźwiński - kat. klasy VII-VIII
Wyróżnienie: Julia Jaźwińska - kat. klasy VII-VIII