Praktyki terenowe studentów geografii UG

Data: 04-07-2017

W ubiegłym tygodniu (26.06-02.07.2017r) w Błękitnej Szkole miały miejsce praktyki terenowe dla dwóch grup studentów II roku geografii UG. Różnorodny krajobraz i budowa geologiczna NPK stanowią dobre warunki do ćwiczeń terenowych z geomorfologii. W tym roku praktykanci wykonywali badania między innymi w obrębie klifu w Rzucewie i Osłoninie, w dolinie Czarnej Wdy i Gizdepki. Wykonane analizy, badania odkrywkowe i sondowanie na głębokość 6 metrów pozwoliły poznać typowe dla tego terenu osady geologiczne, zdarzenia jakie miały miejsce tysiące lat temu oraz współczesne procesy geomorfologicze. Efektem wykonach prac są m.in. mapy geologiczne utworów powierzchniowych Doliny Gizdepki i przekrój geologiczny doliny Czarnej Wdy. Skartowanie i opis głazów narzutowych i ruchów masowych (osuwisk, osypisk i obrywów) na badanym terenie.

Władysławowo, 04.07.2017

Grafika 1: Praktyki terenowe studentów geografii UG