"Przyjazny ogród"-zakończenie akcji ekologicznej

Data: 11-05-2016

W tym tygodniu Błękitna Szkoła we Władysławowie zakończyła dwumiesięczną akcję ekologiczną, której celem było szerzenie idei ekologicznego ogrodnictwa. Akcję „Przyjazny ogród” rozpoczęliśmy wraz z nadejściem pierwszego dnia wiosny czyli 21 marca. W trakcie jej trwania zrealizowano warsztaty dla uczniów z 11 szkół podstawowych powiatu puckiego: Karwi, Łebcza, Mieroszyna, Mrzezina, Pucka, Starzyna, Swarzewa, Werblini, Władysławowa i Żarnowca.
Na zajęciach omawiano zagadnienia dotyczące zakładania i pielęgnacji ogrodu przyjaznego ludziom, ptakom, owadom i innym zwierzętom. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami pielęgnacji roślin oraz rolą pożytecznych zwierząt w ogrodzie.
Dowiedzieli się między innymi co to jest kompostownik i jak ważną rolę w glebie pełnią dżdżownice.
Na zakończenie akcji uczestnicy posiali i posadzili miododajne roślin przy naszej siedzibie. Nowopowstały ogródek z szałwią, kocimiętką, lawendą, miodunką plamistą, maciejką, facelią i innymi roślinami będzie wykorzystywany do celów edukacyjnych na zajęciach przyrodniczych organizowanych w Błękitnej Szkole. Odwiedzający naszą siedzibę będą mieli jednocześnie doskonałą okazję do prowadzenia obserwacji botanicznych czy też entomologicznych.

Podsumowaniem naszej akcji jest przyrodniczy konkurs plastyczny pt.:
„Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom”.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału.
Przypominamy, że prace można dostarczać do siedziby Błękitnej Szkoły do końca maja br.

Akcja ekologiczna została sfinansowana przez WFOŚiGW w Gdańsku.

Dla kogo kwitną kwiaty ogrodzie?
Grafika 2: "Przyjazny ogród"-zakończenie akcji ekologicznej
Grafika 3: "Przyjazny ogród"-zakończenie akcji ekologicznej
Jak na przyjazny ogród przystało jest w nim hotel dla owadów.
Grafika 5: "Przyjazny ogród"-zakończenie akcji ekologicznej
Siejemy maciejkę
Jak wyobrażamy sobie przyjazny ogród
Po co nam kompostownik?
Szukamy dżdżownic w kompostowniku.
Grafika 10: "Przyjazny ogród"-zakończenie akcji ekologicznej
Jak powinno się sadzić rośliny?
Ciekawe jakie owady odwiedzą nasze kwiaty?
Niezbędnym narzędziem ogrodnika jest konewka
Zaznajomnienie się z dżownicami
Grafika 15: "Przyjazny ogród"-zakończenie akcji ekologicznej
Grafika 16: "Przyjazny ogród"-zakończenie akcji ekologicznej
Nie taka straszna ta dżdżownica.
Grafika 18: "Przyjazny ogród"-zakończenie akcji ekologicznej
Efekt naszej pracy